Koncert Grzegorza Majzla pt.: „Sny o zwycięstwie”.

plakatGMajzel16 listopada o godz. 19.00 na „Hali Sportowej Jaworze” odbędzie się koncert Grzegorza Majzla pt.: „Sny o zwycięstwie”. Gościem specjalnym będzie Mateusz „Mateo” Ligocki. Koncert poprowadzi znany dziennikarz radiowy i telewizyjny, prezenter pogody, lektor filmowy - Marek Omelan.
Grzegorz Majzel – niepokorny duch pełen inicjatyw, pasji, energii i pozytywnego myślenia. Człowiek orkiestra, wokalista, autor tekstów, producent i organizator koncertów charytatywnych.


Początki jego muzycznej kariery sięgają 1983 roku. Formacje „ Ciężki Poród”, „ Snet” oraz „ Lizard” to kolejne „młodzieńcze projekty”, które stały się przyczynkiem do tego, co robi obecnie. Każdy zespół to inny etap fascynacji muzycznych Grzegorza od rocka, bluesa po heavy metal.
Rok 2001 to znamienna data w jego karierze. W tym czasie powstaje pierwszy profesjonalny zespół „Kompilacja”. Lata pracy z „Kompilacją” to m.in.: wspólne koncertowe przedsięwzięcia z Michałem Bajorem, Ewą Bem, Marcinem Dańcem, Stanisławem Sojką, kabaretem Długi i Rak, zespołem „ Dżem” i Cezarym Pazurą. Grupa występowała na wielu zacnych scenach. W swym dorobku ma również koncert na dachu Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Będzinie.
W latach 2001- 2007 Grzegorz wydaje płyty CD pt: „Od Taty 2001” DVD „Kompilacja 2007”, wraz z Karoliną Kindler współtworzy ilustrowaną bibliografię zespołu.
W roku 2008 rozpoczyna kolejny etap swojej muzycznej podróży. W tym czasie powstaje Grzegorz Majzel Trio. Owocna współpraca z grupą MoCarta zapoczątkowuje wspólne nagranie „Chińskich ogrodów” w Studio 3 Programu im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie. Do utworu powstaje teledysk, a wszystko dokumentuje telewizja publiczna.
Z inicjatywy Grzegorza Majzla powstaje Ogólnopolski Festiwal Muzyczny „ Kiepura Fest” w Sosnowcu.
W międzyczasie zostaje laureatem wielu nagród, wśród których najważniejszymi są: nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za „ działalność kulturalną na terenie Polski” oraz Złota Odznaka Honorowa za zasługi dla województwa śląskiego.
Twórczość Grzegorza doczekała się również kilku filmów dokumentalnych i wystaw. Ostatnia autorstwa Adama Jurowskiego w Centrum Kultury im. Jana Kiepury w Sosnowcu, która połączona została z recitalem pt: „ Muzyczne Korytarze”
Obecnie Grzegorz Majzel tworzy pod swoim własnym nazwiskiem.

Wstęp wolny – ilość miejsc ograniczona!

Drukuj