WÓJT ODEBRAŁ MEDAL ZA WSPIERANIE SPORTU

Wójt Radosław Ostałkiewicz odbiera medal dla Gminy Jaworze

W  tym roku Śląski Związek Piłki Nożnej świętuje swój jubileusz 100 lat działalności. Z tej okazji podokręg Bielsko-Biała uhonorował medalami jubileuszowymi z okazji 100-lecia swojego funkcjonowania działaczy i samorządowców.

Z piłką nożną jest tak, że albo się ją kocha albo nie, można jednak z pewnością stwierdzić, że prawie wszyscy mieszkańcy globu wiedzą czym ona jest. Dla swego rozwoju potrzebuje także działaczy i animatorów życia sportowego, którzy zorganizują zawody, treningi czy w końcu znajdą prawdziwe talenty i pozwolą im na rozwój.

Często grupy takich osób przybierają formę instytucjonalną, by w bardziej efektywny sposób realizować swoje działania. Taka właśnie organizacja- Śląski Związek Piłki Nożnej- świętowała 24 stycznia 100 lat swojego powstania.

Na gali zorganizowanej przez podokręg Bielsko-Biała prezes Roman Kubieniec wielokrotnie wspominał o istotnej roli śląska i Podbeskidzia w piłkarskiej historii Polski. Oprócz wspomnień najważniejszych wydarzeń i wyróżniających się zawodników i działaczy prezes podokręgu Bielsko-Biała i prezes Śląskiego Związku Henryk Kula odznaczyli zasłużonych dla rozwoju Piłki nożnej na śląsku i w jego południowych częściach.

Wśród uhonorowanych znaleźli się także samorządowcy, którym w specjalny sposób podziękował prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

Drodzy samorządowcy. Dziękuję za wszelką pomoc okazaną dla śląskich klubów – mówił Henryk Kula. – Bez pieniędzy płynących od samorządów nie byłoby śląskiej piłki i pięknych obiektów. Ale jednocześnie zapewniam, że każdy prezes klubu, każdą otrzymaną od was złotówkę, przed jej wydaniem, oglądamy dwa razy. Większość tych pieniędzy przeznaczamy na szkolenie dzieci i młodzieży. Niech śmiech dzieci, radosny śmiech, będzie dla was najlepszą zapłatą. Bo gdy śmieje się dziecko jesteśmy lepsi i cały świat jest lepszy.

Jednym z odznaczonych za działania na rzecz rozwoju piłki nożnej był wójt Jaworza Radosław G. Ostałkiewicz.  Na liście znaleźli się Andrzej Płonka – Starosta Powiatu Bielskiego i Jarosław Klimaszewski – Prezydent Bielska-Białej. Okolicznościowe medale powędrowały do Bestwiny, Buczkowic, Czechowic-Dziedzic, Jasienicy, Kóz, Porąbki, Szczyrku, Wilamowic i Wilkowic.

 Żródło: www.jaworze.pl

Drukuj