WYSTAWA MALARSTWA I FOTOGRAFII

Galeria Sztuki na Zdrojowej wraz z Ośrodkiem Promocji Gminy Jaworze zapraszają na wystawę zbiorową malarstwa Haliny Woreckiej i fotografii Piotra Czajki pod tytułem "Lasu Czar, Morza Dar". Wystawa potrwa od 1 lipca do 29 lipca 2022r.

Halina Worecka (malarstwo)

Halina Worecka urodziła się w 1950 r. w Sopotni Wielkiej, jednak całe swoje życie była blisko związana z Kamesznicą. Od sześciu lat mieszka w Węgierskiej Górce i teraz tam powstają jej obrazy, ukazujące malownicze otoczenie.

Chociaż malowanie pociągało ją od dziecka, to jednak - jak to często bywa - wybrała studia techniczne, które zadecydowały o jej karierze zawodowej. W 1974 r. Uzyskała tytuł mgr inż. Metalurgii w Akademii Górniczo- Hutniczej w Krakowie. Dopiero po przejściu na emeryturę, mogła mogła wrócić do pasji z młodzieńczych lat.

W roku 2011 dołączyła do grupy plastycznej przy uniwersytecie Trzeciego Wieku przy ATH w Bielsku-Białej, gdzie do 2018 r. rozwijała i doskonaliła swoje umiejętności malarskie pod bacznym i życzliwym okiem prof. Ernesta Zawady.

Artystka uczestniczyła w kilkunastu wystawach zbiorowych organizowanych przez placówki kulturalno-naukowe w Bielsku-Białej, takie jak Akademia Techniczno-Humanistyczna, Miejski Dom Kultury Włókniarz, Książnica Beskidzka oraz Centrum Kształcenia Ustawicznego. Jej prace były również wystawiane w Gminnych Ośrodkach Kultury w Strumieniu, Istebnej i Wilkowicach.

Halina Worecka brała udział w konkursach malarskich, gdzie była wielokrotnie nagrodzona, m.in. otrzymała

IV Nagrodę w XVII Konkursie Malarstwa Nieprofesjonalnego im. Ignacego Bieńka 2011,

I Nagrodę w XVIII Konkursie Malarstwa Nieprofesjonalnego im. Ignacego Bieńka 2012,

I Nagrodę w XIII Ogólnopolskim Konkursie Nieprofesjonalnym im. Emilii Michalskiej 2013.

Piotr Czajka (fotografia)

Piotr Czajka urodził się w 1960 r. Do 21 roku życia mieszkał i uczył się w  Katowicach. Tu  ukończył studia w Akademii Wychowania Fizycznego. Dodatkowo studiował w Wyższej Szkole Sportowej w Kolonii w Niemczech. Z wykształcenia jest fizjoterapeuta i rehabilitantem. W 1988 roku na stałe osiedlił się w bawarskim Murnau. 

 

Fotografia jest pasją Piotra Czajki już od czasów liceum i obecnie stała się jego drugim zawodem. W 2005 roku został członkiem zgrupowania Alpin Foto Team w Murnau. W 2012 roku przystąpił do realizacji fotograficznego projektu pt. „Rybacy Mierzei Wiślanej”.


FOTORELACJE

SUKCES PLASTYCZNY - XII EDYCJA KONKURSU PLASTYCZNEGO POCZTÓWKA Z BIELSKA-BIAŁEJ

PODSUMOWANIE ROKU ARTYSTYCZNEGO 2023/2024 - wernisaż Fot. T. Wróbel

CZERWCOWY KONCERT 2024 fot. T. Wróbel