ZIMA W JAWORZU 2023

ZIMOWE WARSZTATY ARTYSTYCZNE ZA NAMI!

Ferie Zimowe w Jaworzu 2023 upłynęły pod znakiem świetnej zabawy. Ośrodek Promocji Gminy Jaworze kolejny raz zaprosił dzieci z klas I – V na warsztaty artystyczne ZIMA W JAWORZU 2023, które odbyły się w Galerii Sztuki na Zdrojowej.

W drugim tygodniu zimowej przerwy (23.01. - 27.01.) uczestnicy warsztatów zapoznali się z takimi technikami jak: malarstwo, rysunek, papieroplastyka, rękodzieło jak również poznały rzemiosło tworzenia instrumentów muzycznych i animacji poklatkowej. Wszystkie te formy aktywności twórczej cieszyły się dużym zainteresowaniem, a warsztaty dały możliwość świetnej zabawy i pogłębienia swoich zainteresowań.

Pierwsza praca wykonana przez dzieci to "maska karnawałowa" – praca plastyczna z efektem 3D, która oprócz kreatywności rozwijała także motorykę małą oraz umiejętności wycinania. Dzieci z kolorowych pianek wycinały karnawałowe maski i ozdabiały je kolorowymi cekinami i wstążeczkami. W tym dniu powstały także piękne pierścionki wyplatane z drucików, ozdabiane kryształkami i pomponami. W kolejnym dniu uczestnicy warsztatów wykonali w technice papieroplastyki narciarzy, saneczkarzy i snowboardzistów. Bajkowe postacie mogły zjeżdżać po stoku na nartach, sankach i deskach z patyczków po lodach i pudełkach po zapałkach. Na koniec zajęć dzieciaki pod okiem instruktorów wykonały animację swoich zimowych bohaterów w technice poklatkowej. Poznali również podstawowe zwroty związane z techniką animacji, zapoznali się z narzędziami z jakimi pracują animatorzy wykorzystywane do produkcji animacji. W środę uczestnicy warsztatów projektowali i wykonali zimowe medale w postaci śnieżynek dla swoich zwycięskich narciarzy, saneczkarzy i snowboardzistów. W znanej aborygeńskiej technice kropkowania dzieci na drewnianych krążkach wykonały symbol śnieżynki i udekorowały je cekinami, każdy wykonał własny medal. Czwartek był dniem hawajskim, gdzie dzieci zaprojektowały i wykonały zachwycające naszyjniki hawajski „Lei” oraz kolorowe lody na patyku z pianki ozdabiane lukrem i posypką. Zimowe Warsztaty Artystyczne zakończyły się Dniem Indiańskim. W tym dniu powstały piękne szamańskie totemy i instrumenty muzyczne tzw. „zaklinacze deszczu” z papierowych rurek, wykałaczek i ryżu, na koniec zostały ozdobione piórami i pomponami.

Zajęcia prowadzone były przez profesjonalnych instruktorów, dzięki którym czas spędzony w Galerii Sztuki na Zdrojowej był twórczy i owocny. Zapraszamy na krótką fotorelację z warsztatów zimowych.

 

 

 


FOTORELACJE

jednodniowe, wakacyjne warsztaty artystyczne LATO W JAWORZU ! 2024 - II TYDZIEŃ

wernisaż wystawy grupy KALEJDOSKOP SZTUKI z Pracowni Rysunku i Malarstwa

jednodniowe, wakacyjne warsztaty artystyczne LATO W JAWORZU ! 2024 - I TYDZIEŃ