ZIMOWE WARSZTATY ARTYSTYCZNE ZA NAMI!

W dniach 29.01. – 2.02. w Galerii Sztuki na Zdrojowej odbyły się Zimowe Warsztaty Artystyczne dla dzieci z klas I – V.

Pierwszy dzień III ZIMOWYCH WARSZTATÓW ARTYSTYCZNYCH upłynął pod znakiem karnawału i pięknych masek przygotowanych na tę okazję. Uczestnicy warsztatów zaprojektowali przepięknej urody maski karnawałowe ukazujące różne motywy przedstawiające i abstrakcyjne. Powstałe dzieła uwieczniliśmy na zdjęciach do których pozowali sami twórcy.

W drugim dniu dzieci skupiały się na kreatywnym ozdabianiu toreb płóciennych. Podczas zajęć uczestnicy warsztatów malowali, wycinali i przyklejali różnorodne materiały, rozwijając jednocześnie umiejętności artystyczne i manualne. Dzięki temu, każde dziecko mogło stworzyć unikalną, własnoręcznie ozdobioną torbę.

Kolejny dzień warsztatów upłynął na tworzeniu pięknych łapaczy snów i indiańskich zawieszek z ceramiki. Dzieci miały okazję rozwijać swoją kreatywność, korzystając z różnorodnych materiałów i technik. Uczestnicy zajęć mogli poznać tradycję indiańskiej kultury, ozdoby i instrumenty. Dzieci eksperymentowały z kształtami, kolorami i wzorami, ucząc się jednocześnie o znaczeniu tych symboli w kulturze indiańskiej. Całe wydarzenie skupiało się na zabawie, nauce i rozwijaniu umiejętności manualnych uczestników.

Czwarty dzień był magicznym doświadczeniem, podczas którego małe artystki i artyści stworzyli piękne rajskie kwiaty, wykorzystując szyszki i drewniane koraliki. Poprzez kreatywną zabawę i eksperymentowanie z różnymi kształtami i kolorami, dzieci rozwijały swoją wyobraźnię, umiejętności manualne i zdolność współpracy. Uczestnicy warsztatów malowali także swoje autorskie ceramiczne magnesy, które z pewnością z dumą będą zdobić domową lodówkę. Dzięki starannemu malowaniu i indywidualnym detalom, magnesy staną się nie tylko praktycznym elementem, ale także małym dziełem sztuki.

W ostatnim dniu Zimowych Warsztatów dzieci wykonały piękne kartki w technice scrapbookingu. Uczestnicy warsztatów mieli okazję wykorzystać wyobraźnię tworząc urocze kartki walentynkowe, wiosenne i urodzinowe. Zastosowanie różnorodnych materiałów, takich jak kolorowe kartki, naklejki i wstążki, pozwoliło dzieciom wyrazić swoje unikalne pomysły. Ponadto młodzi artyści wykonali pingwiny i bałwany z drewnianych patyczków. Atmosfera warsztatów była pełna uśmiechu i współpracy, a dzieci z pasją dzieliły się swoimi pomysłami. Gratulujemy uczestnikom zajęć wspaniałych prac! Życzymy udanego wypoczynku w drugim tygodniu ferii zimowych!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


FOTORELACJE

I PLENER MALARSKI - JAWORZE ŹRÓDŁEM SZTUKI fot. M. Czyżewski

RODZINNY RAJD ROWEROWY FOT. T. WRÓBEL

Wernisaż wystawy malarstwa Agnieszki Niżegorodcew