II TANECZNA WIOSNA ZA NAMI

22 kwietnia 2023r. odbyło się ŚWIĘTO TAŃCA W JAWORZU !

 

Koncert: II TANECZNA WIOSNA Z OŚRODKIEM PROMOCJI GMINY JAWORZE,

w którym zaprezentowały się dzieci i młodzież uczęszczająca od września 2022r. do siedmiu zespołów tanecznych, działających w Ośrodku Promocji Gminy Jaworze.

Koncert zaszczycili swoją obecnością:

- zastępca wójta Gminy Jaworze Pani Anna Skotnicka-Nędzka,

- wiceprzewodnicząca Rady Gminy Jaworze Pani Agnieszka Nieborak,

- dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaworzu Pani Ewa Cholewik,

- dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaworzu Pani Barbara Szermańska,

- naczelnik Urzędu Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich w Urzędzie Gminy Jaworze Pani Izabela Stwora oraz

- przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich nr 1 w Jaworzu Pani Danuta Mynarska.

Ogromnie się cieszymy, że dzieci i młodzież z naszych zespołów zaprezentowały przed swoimi Rodzinami i zaproszonymi gośćmi przepiękne choreografie, które ćwiczyły przez cały rok pod okiem profesjonalnych i charyzmatycznych instruktorów.

Podczas 1,5 godzinnego koncertu wystąpiło 80 młodych tancerzy w wieku od 4 do 18 lat, którzy zaprezentowali 13 układów w różnych technikach tanecznych.

Koncert układem pt: „Jezioro Łabędzie” rozpoczęła szkółka baletowa ECARTE, która działa w Ośrodku Promocji Gminy Jaworze od tego roku, pod kierunkiem instruktor Marceliny Suławy.

W dalszej części koncertu przepięknie zaprezentowały się w układach solo i duetach:

Oliwia Gabrych w układzie pt: „Podróż w czasie”,

Paulina Solowska i Nikola Żak w układzie pt: „Dualizm” oraz

Zofia Podsiadlik i Anna Mieszczak w układzie pt: „SAX”,

w choreografiach stworzonych przez instruktora Marcelinę Suławę.

Dziewczyny na co dzień uczęszczają do młodzieżowego zespołu tańca współczesnego ETIUDA.

Następnie wystąpili najmłodsi artyści -zespół RYTMIKA DLA SMYKA, do którego uczęszczają dzieci w wieku od 4 do 6 lat. Dzieci oczarowały widownię, wykonując pod czujnym okiem instruktorki Natalii Kulpy urokliwy układ pt: „ Lollypop”.

W dalszej części koncertu widzowie mogli zobaczyć zespół tańca współczesnego MAŁA ETIUDA, który brawurowo zatańczył układ pt: ,,Zagadka rozwiązana” oraz zespół ETIUDA -JUNIOR w układzie pt: ,,Avatar”, obie prezentacje w choreografii Marceliny Suławy.

Podczas koncertu nie zabrakło również hip-hopowych rytmów.

W energetycznych układach wystąpiły dwa zespoły hip-hop: SUNNY SQUAD, który od tego roku prowadzi instruktor Klara Gnatowsky oraz młodzieżowy zespół STORM-CREW w choreografii Nikolety Stopczyk.

W dalszej części programu zaprezentował się ponownie zespół taneczny MAŁA ETIUDA w premierowym układzie pt: ,,Senne Marzenia” oraz młodzieżowy zespół tańca współczesnego ETIUDA w układzie pt: ,,Piekło-Niebo”, obie prezentacje w chorografii Marceliny Suławy.

Na zakończenie koncertu wystąpił po raz kolejny młodzieżowy zespół tańca współczesnego ETIUDA, który układem w choreografii Marceliny Suławy pt: „Puszka Pandory” zachwycił publiczność.

W finale wydarzenia, w towarzystwie gromkich braw publiczności na parkiecie razem z instruktorami zaprezentowały się wszystkie zespoły.

Na koniec koncertu dyrektor Ośrodka Promocji Gminy Jaworze Jolanta Witkowska podziękowała występującym zespołom i instruktorom za piękny koncert, gościom za tak liczne przybycie. Wręczyła również kwiaty i statuetki PRZYJACIEL KULTURY instruktorom oraz zastępcy wójta gminy Jaworze Pani Annie Skotnickiej-Nędzka, dyrektor SP nr 1 w Jaworzu Pani Ewie Cholewik, dyrektor Sp nr 2 w Jaworzu Pani Barbarze Szermańskiej oraz Pani Honoracie Pilorz z Honoris - pracownia krawiecka. 

 

Składamy ogromne podziękowania instruktorom, choreografom zespołów tanecznych-

-Marcelinie Suławie, która przygotowała aż 8 choreografii !

-Natalii Kulpie

-Nikolecie Stopczyk,

-Klarze Gnatowsky 

za Wasze zaangażowanie, profesjonalizm, cierpliwość i Wielkie Serce do dzieci i młodzieży oraz Wielkie Serce do Tańca.

Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że mamy takich instruktorów w Jaworzu !

Dziękujemy dzieciom i młodzieży występującym w koncercie, jesteście bardzo zdolni, gratulujemy fenomenalnych prezentacji ! Dziękujemy Państwu za tak liczne przybycie.

Drodzy Rodzice- gratulujemy zdolnych dzieci, dziękujemy Wam za przyprowadzanie ich na próby, za zrozumienie, pomoc, ogromne zaangażowanie.

Zapraszamy Państwa na fotorelację z koncertu autorstwa Okiem Fotoreportera


FOTORELACJE

PODSUMOWANIE ROKU ARTYSTYCZNEGO 2023/2024 - wernisaż Fot. T. Wróbel

CZERWCOWY KONCERT 2024 fot. T. Wróbel

JAWORZAŃSKA MAJÓWKA 2024 fot. P. Bieniecki