RODZINNY RAJD ROWEROWY

W dniu 14 maja 2022 r. odbył się w Jaworzu Rodzinny Rajd Rowerowy na którym była rekordowa frekwencja- w Rajdzie uczestniczyły 302 osoby !!!

W sobotę 14 maja 2022 r. po prawie dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią , odbył się w Jaworzu Rodzinny Rajd Rowerowy, zorganizowany we współpracy z Wójtem Gminy Jaworze Panem Radosławem Ostałkiewiczem przez Ośrodek Promocji Gminy Jaworze oraz Szkołę Podstawową nr 1 w Jaworzu. Rajd cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród uczestników oraz mieszkańców naszej miejscowości, którzy z zaciekawieniem obserwowali zmagania uczestników. Miło nas Państwa poinformować, że został pobity rekord frekwencji -na starcie zarejestrowało się aż 302 cyklistów !

Pomimo, że długość trasy liczyła ok. 22,5 kilometra wśród uczestników rajdu znalazły się najmłodsza uczestniczka rajdu-Zuzanna Kapela (9 miesięcy) jadąca w foteliku z rodzicami oraz najmłodsza jadąca samodzielnie uczestniczka rajdu Martyna Tomiczak (5 lat). Z kolei najstarszym zawodnikiem był pan Wiesław Pawlak (79 lata), Rejestracja uczestników Rajdu rozpoczęła się o godz. 9.00  i trwała do godz. 10.55 na placu przy  Ośrodku Promocji Gminy Jaworze. Rajd wystartował punktualnie o godz. 11.00. Trasa rajdu, przebiegała przez najbardziej urokliwe zakątki gminy Jaworze.

Komandorem rajdu jak co roku był Przewodniczący Rady Gminy Jaworze Pan Zbigniew Putek. Półmetek odbył się tradycyjnie  w Jaworzu-Nałężu, gdzie rowerzyści wrzucili losy do puszki pracownika Ośrodka Promocji Gminy Jaworze i po krótkim odpoczynku ruszyli dalej za Komandorem rajdu. Około godz.14.00 rowerzyści dotarli na metę, która była na terenie jaworzańskiego Amfiteatru. O godz. 14.30 cykliści wzięli udział w uroczystym w losowaniu nagród, które odbyło się na scenie jaworzańskiego Amfiteatru. Poprowadzili go Przewodniczący Rady Gminy Jaworze pan Zbigniew Putek, Dyrektor Ośrodka Promocji Gminy Jaworze Pani Jolanta Witkowska oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaworzu pani Ewa Cholewik.

Główną nagrodą był rower górski ufundowany przez Ośrodek Promocji Gminy Jaworze, natomiast losującym został Jan Smyrdek. Jednoślad trafił do Pana Dariusza Słowińskiego z Jaworza. Były także drobne nagrody zakupione Przez Ośrodek Promocji Gminy Jaworze m.in.: plecaki rowerowe, liczniki, pompki, blokady, saszetki, lampki, które sprawiły zawodnikom ogromną radość. Warto wspomnieć, że organizowana w Jaworzu od wielu lat impreza cieszy się niesłabnącą popularnością, w tym roku wśród zawodników znaleźli się nie tylko mieszkańcy Jaworza, Jasienicy czy Bielska-Białej, ale także Jaworzna, Krakowa, Kalnej, Świętoszówki, Wilkowic, Chybia, Rudzicy, Cieszyna, Kłobucka, Sopotni Wielkiej, Czerkasy (Ukraina). Ponad to warto podkreślić, że rowerzyści byli niezwykle zdyscyplinowani, dzięki temu bez przeszkód dotarli do mety.

Aura zdecydowanie sprzyjała uczestnikom jaworzańskiej imprezy, piękna słoneczna pogoda i lekki wiosenny wiatr dopingowały cyklistów. Po powrocie z trasy rajdu, na uczestników czekały ciepły posiłek, kawa, pyszne ciasta, upieczone przez rodziców dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaworzu. Na zorganizowanym razem z rajdem Pikniku Szkolnym oprócz przepysznych ciast, grochówki i gulaszu można było również nabyć zabawki, książki i maskotki. Nie zabrakło również lodów i waty cukrowej dla najmłodszych.

Kończąc Rodzinny Rajd Rowerowy Przewodniczący Rady Gminy Jaworze Pan Zbigniew Putek podziękował Dyrektor  Ośrodka Promocji Gminy Jaworze Pani Jolancie Witkowskiej  oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaworzu Pani Ewie Cholewik za przygotowanie imprezy, funkcjonariuszom Policji z jasienickiego komisariatu za pomoc w  przeprowadzeniu rajdu, strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaworzu za zabezpieczenie wszystkich skrzyżowań na trasie rajdu, ratownikom medycznym z PCK Bielska-Białej za czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników rajdu, pracownikom Ośrodka Promocji Gminy Jaworze oraz nauczycielom i pracownikom Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaworzu za pomoc przy organizacji Rodzinnego Rajdu Rowerowego.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za aktywne udział w jaworzańskim Rodzinnym Rajdzie Rowerowym i zapraszamy za rok.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


FOTORELACJE

CZERWCOWY KONCERT 2024 fot. T. Wróbel

JAWORZAŃSKA MAJÓWKA 2024 fot. P. Bieniecki

ARTYSTYCZNA MAJÓWKA NA DZIEŃ MAMY fot. P. Bieniecki