Galeria Sztuki na Zdrojowej wraz z Ośrodkiem Promocji Gminy Jaworze zapraszają na wystawę zbiorową malarstwa Haliny Woreckiej i fotografii Piotra Czajki pod tytułem "Lasu Czar, Morza Dar". Wystawa potrwa od 1 lipca do 29 lipca 2022r.
Halina Worecka (malarstwo)
Halina Worecka urodziła się w 1950 r. w Sopotni Wielkiej, jednak całe swoje życie była blisko związana z Kamesznicą. Od sześciu lat mieszka w Węgierskiej Górce i teraz tam powstają jej obrazy, ukazujące malownicze otoczenie.
Chociaż malowanie pociągało ją od dziecka, to jednak - jak to często bywa - wybrała studia techniczne, które zadecydowały o jej karierze zawodowej. W 1974 r. Uzyskała tytuł mgr inż. Metalurgii w Akademii Górniczo- Hutniczej w Krakowie. Dopiero po przejściu na emeryturę, mogła mogła wrócić do pasji z młodzieńczych lat.
W roku 2011 dołączyła do grupy plastycznej przy uniwersytecie Trzeciego Wieku przy ATH w Bielsku-Białej, gdzie do 2018 r. rozwijała i doskonaliła swoje umiejętności malarskie pod bacznym i życzliwym okiem prof. Ernesta Zawady.
Artystka uczestniczyła w kilkunastu wystawach zbiorowych organizowanych przez placówki kulturalno-naukowe w Bielsku-Białej, takie jak Akademia Techniczno-Humanistyczna, Miejski Dom Kultury Włókniarz, Książnica Beskidzka oraz Centrum Kształcenia Ustawicznego. Jej prace były również wystawiane w Gminnych Ośrodkach Kultury w Strumieniu, Istebnej i Wilkowicach.
Halina Worecka brała udział w konkursach malarskich, gdzie była wielokrotnie nagrodzona, m.in. otrzymała
IV Nagrodę w XVII Konkursie Malarstwa Nieprofesjonalnego im. Ignacego Bieńka 2011,
I Nagrodę w XVIII Konkursie Malarstwa Nieprofesjonalnego im. Ignacego Bieńka 2012,
I Nagrodę w XIII Ogólnopolskim Konkursie Nieprofesjonalnym im. Emilii Michalskiej 2013.
Piotr Czajka (fotografia)
Piotr Czajka urodził się w 1960 r. Do 21 roku życia mieszkał i uczył się w Katowicach. Tu ukończył studia w Akademii Wychowania Fizycznego. Dodatkowo studiował w Wyższej Szkole Sportowej w Kolonii w Niemczech. Z wykształcenia jest fizjoterapeuta i rehabilitantem. W 1988 roku na stałe osiedlił się w bawarskim Murnau.
Fotografia jest pasją Piotra Czajki już od czasów liceum i obecnie stała się jego drugim zawodem. W 2005 roku został członkiem zgrupowania Alpin Foto Team w Murnau. W 2012 roku przystąpił do realizacji fotograficznego projektu pt. „Rybacy Mierzei Wiślanej”.
STOWARZYSZENIA I ORGANIZACJE
INSTYTUCJE KULTURY
PLACÓWKI OŚWIATOWE
KOŚCIOŁY
Strona opgj.pl używa plików cookie aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności klikając w link: Więcej informacji... .