WYSTAWA MALARSTWA I FOTOGRAFII

Galeria Sztuki na Zdrojowej wraz z Ośrodkiem Promocji Gminy Jaworze zapraszają na wystawę zbiorową malarstwa Haliny Woreckiej i fotografii Piotra Czajki pod tytułem "Lasu Czar, Morza Dar". Wystawa potrwa od 1 lipca do 29 lipca 2022r.

Halina Worecka (malarstwo)

Halina Worecka urodziła się w 1950 r. w Sopotni Wielkiej, jednak całe swoje życie była blisko związana z Kamesznicą. Od sześciu lat mieszka w Węgierskiej Górce i teraz tam powstają jej obrazy, ukazujące malownicze otoczenie.

Chociaż malowanie pociągało ją od dziecka, to jednak - jak to często bywa - wybrała studia techniczne, które zadecydowały o jej karierze zawodowej. W 1974 r. Uzyskała tytuł mgr inż. Metalurgii w Akademii Górniczo- Hutniczej w Krakowie. Dopiero po przejściu na emeryturę, mogła mogła wrócić do pasji z młodzieńczych lat.

W roku 2011 dołączyła do grupy plastycznej przy uniwersytecie Trzeciego Wieku przy ATH w Bielsku-Białej, gdzie do 2018 r. rozwijała i doskonaliła swoje umiejętności malarskie pod bacznym i życzliwym okiem prof. Ernesta Zawady.

Artystka uczestniczyła w kilkunastu wystawach zbiorowych organizowanych przez placówki kulturalno-naukowe w Bielsku-Białej, takie jak Akademia Techniczno-Humanistyczna, Miejski Dom Kultury Włókniarz, Książnica Beskidzka oraz Centrum Kształcenia Ustawicznego. Jej prace były również wystawiane w Gminnych Ośrodkach Kultury w Strumieniu, Istebnej i Wilkowicach.

Halina Worecka brała udział w konkursach malarskich, gdzie była wielokrotnie nagrodzona, m.in. otrzymała

IV Nagrodę w XVII Konkursie Malarstwa Nieprofesjonalnego im. Ignacego Bieńka 2011,

I Nagrodę w XVIII Konkursie Malarstwa Nieprofesjonalnego im. Ignacego Bieńka 2012,

I Nagrodę w XIII Ogólnopolskim Konkursie Nieprofesjonalnym im. Emilii Michalskiej 2013.

Piotr Czajka (fotografia)

Piotr Czajka urodził się w 1960 r. Do 21 roku życia mieszkał i uczył się w  Katowicach. Tu  ukończył studia w Akademii Wychowania Fizycznego. Dodatkowo studiował w Wyższej Szkole Sportowej w Kolonii w Niemczech. Z wykształcenia jest fizjoterapeuta i rehabilitantem. W 1988 roku na stałe osiedlił się w bawarskim Murnau. 

 

Fotografia jest pasją Piotra Czajki już od czasów liceum i obecnie stała się jego drugim zawodem. W 2005 roku został członkiem zgrupowania Alpin Foto Team w Murnau. W 2012 roku przystąpił do realizacji fotograficznego projektu pt. „Rybacy Mierzei Wiślanej”.


FOTORELACJE

CZERWCOWY KONCERT 2024 fot. T. Wróbel

JAWORZAŃSKA MAJÓWKA 2024 fot. P. Bieniecki

ARTYSTYCZNA MAJÓWKA NA DZIEŃ MAMY fot. P. Bieniecki