WERNISAŻ WYSTAWY ETNO BY BEATA BOJDA.

Pierwsze wydarzenie artystyczne w ramach DNI KOBIET W JAWORZU.

W dniu 3 marca 2023 r. o godz. 18.00 w Galerii Sztuki na Zdrojowej w Jaworzu odbył się wernisaż wystawy ETNO BY BEATA BOJDA.
 
Było to pierwsze wydarzenie artystyczne w ramach DNI KOBIET W JAWORZU.
Wernisaż zaszczyciły swoją obecnością wiceprzewodnicząca Rady Gminy Jaworze Agnieszka Nieborak, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaworzu Barbara Szermańska, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Bielsku-Białej Małgorzata Motyka-Madej.
BEATA BOJDA-makijażystka, stylistka, projektantka. Dwukrotnie otrzymała tytuł Artysty Roku w dziedzinie makijażu. W 2018 roku, w kategorii – Edytorial oraz w 2015 roku, w kategorii – Debiut. Wyróżniona prestiżowym tytułem „Beauty Industry Icon” w 2015 roku. Absolwentka wzornictwa w łódzkiej Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania, gdzie obroniła się na kierunku projektowanie ubioru unikatowego, co jest widoczne w jej pracach, gdzie całość stylizacji jest równie ważna jak makijaż.
Jej autorski projekt ETNO, w którym połączyła elementy sztuki ludowej, współczesną modę praz nowatorski makijaż, zyskał uznanie na całym świecie i był pokazany w londyńskiej THE BRICK LANE GALLERY, w Paryżu w ramach prezentacji sztuki i kultury polskiej oraz w kilku miastach w Polsce: w Krakowie, Ustce, Łodzi i w Bielskiej Galerii BWA. Obecnie wykładowca makijażu fashion w krakowskiej „Artystycznej Alternatywie”. Współpracuje z wieloma artystami oraz teatrem, tworząc dla nich kostiumy sceniczne. Jej najnowsze kolekcje „Ethno” oraz „Flowers of Koniaków” miały premierę w styczniu 2022 roku na EXPO w Dubaju.
 

FOTORELACJE

jednodniowe, wakacyjne warsztaty artystyczne LATO W JAWORZU ! 2024 - II TYDZIEŃ

wernisaż wystawy grupy KALEJDOSKOP SZTUKI z Pracowni Rysunku i Malarstwa

jednodniowe, wakacyjne warsztaty artystyczne LATO W JAWORZU ! 2024 - I TYDZIEŃ