WERNISAŻ WYSTAWY "LASU CZAR, MORZA DAR"

WERNISAŻ WYSTAWY MALARSTWA HALINY WORECKIEJ I FOTOGRAFII PIOTRA CZAJKI.

1 lipca 2022 o godzinie 18.00, Galeria Sztuki na Zdrojowej przywitała swoich gości wernisażem wystawy malarstwa Haliny Woreckiej oraz fotografii artystycznej Piotra Czajki pod tytułem “Lasu Czar - Morza Dar”.

Wystawę uroczyście otworzyły Jolanta Witkowska, dyrektor Ośrodka Promocji Gminy Jaworze oraz Aneta Kwaśna, kierownik Galerii Sztuki, witając przedstawicieli Gminy Jaworze reprezentowanych przez Przewodniczącego Rady Gminy pana Zbigniewa Putka i Zastępcę Wójta Gminy panią Annę Skotnicka-Nędzka oraz Wiceprzewodniczącą Rady Gminy panią Agnieszkę Nieborak. Przybyli goście mieli okazję osobiście poznać autorów wystawionych prac, Halinę Worecką i Piotra Czajkę. Wybrane obrazy oraz fotografie będzie można obejrzeć w siedzibie galerii przy ul. Zdrojowej 111 do końca lipca 2022.
Z malarskich prac pani Haliny Woreckiej emanuje tematyka leśna, odkrywanie życia lasu oraz wspomnienia z okresu dzieciństwa, które spędziła żyjąc w leśniczówce swojego ojca.
Z kolei fotografie pana Piotra Czajki, to wybrane prace z dłuższego projektu zatytułowanego “Rybacy Mierzei Wiślanej.” To co łączy te dwa tematy wystawy zbiorowej, to chęć oddania hołdu i podziękowanie leśnikom oraz rybakom za ich znaczący wkład w budowę nowoczesnych struktur ochrony przyrody leśnej i morskiej; w rozwój polskiego leśnictwa i gospodarki morskiej oraz poszanowanie fauny i flory leśnej, morskiej i śródlądowej. Podziękowanie jest kierowane w szczególności do Leśnictwa Kamesznica - Nadleśnictwo Węgierska Górka - oraz rybaków Mierzei Wiślanej za ich ciężką pracę i poświęcenie.

FOTORELACJE

SUKCES PLASTYCZNY - XII EDYCJA KONKURSU PLASTYCZNEGO POCZTÓWKA Z BIELSKA-BIAŁEJ

PODSUMOWANIE ROKU ARTYSTYCZNEGO 2023/2024 - wernisaż Fot. T. Wróbel

CZERWCOWY KONCERT 2024 fot. T. Wróbel