WYSTAWA EWY JĘDRYK-CZARNOTY "ŚWIAT KOBIET".

Serdecznie zapraszamy Państwa w dniu 4 marca 2022 r. o godz. 18.00 na wernisaż wystawy malarki Pani Ewy Jędryk- Czarnoty ŚWIAT KOBIET.

Pani EWA JĘDRYK-CZARNOTA, pochodzi z Sosnowca, studiowała w Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie, ukończyła również katowicki Wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom uzyskała w 1987 roku z projektowania graficznego w pracowni prof. A.Romaniuka i dodatkowy z malarstwa w pracowni prof. J.Rykały. Zajmuje się malarstwem, projektowaniem, architekturą wnętrz oraz tkaniną artystyczną. Należąc do grupy ,, Przekaz" brała udział w kilkunastu wspólnych wystawach. Zajmowała się projektowaniem graficznym, aranżacją wnętrz i scenografią w TVP Katowice. Prowadziła działalność dydaktyczną z dziećmi i młodzieżą w zakresie sztuki. Ostatnie 10 lat zajmowała się wyłącznie malarstwem. Uczestniczy w plenerach malarskich w kraju i za granicą.
Od 25 lat związana z Beskidem Żywieckim, gdzie mieszka i tworzy w malowniczej wsi Bystra. I stara się pogodzić dwie pasje – twórczość i miłość do ogrodu.
,, Głównym tematem mojej twórczości jest kobieta. Nie konkretna osoba, ale moje wyobrażenie o niej. Moje obrazy to ,,opowiadania” o niej na płótnie pisane kolorami. O kobiecej wrażliwości, jej subtelnym pięknie, emocjach i marzeniach.
Zbudowana jest ona z uczuć i myśli, otoczona woalem tajemnicy, a jednocześnie z krwi i kości, delikatna i zadziwiająco silna.
Ważne są dla mnie wszelkie atrybuty kobiecości – koronki, kapelusze, stroje.
Obrazy maluję cyklami. Były kobiety z moich podróży, kobiety w ogrodach, otoczone kwiatami i owocami, kobiety w poszczególnych porach roku”.

 


FOTORELACJE

SUKCES PLASTYCZNY - XII EDYCJA KONKURSU PLASTYCZNEGO POCZTÓWKA Z BIELSKA-BIAŁEJ

PODSUMOWANIE ROKU ARTYSTYCZNEGO 2023/2024 - wernisaż Fot. T. Wróbel

CZERWCOWY KONCERT 2024 fot. T. Wróbel