KONCERT Z OKAZJI DNIA KOBIET.

Serdecznie zapraszamy Państwa w dniu 5 marca 2022 r. na koncert z okazji Dnia Kobiet w wykonaniu wokalistki Pani Kasi Zaręby przy akompaniamencie muzyka Pana Karola Pyki.

Serdecznie zapraszamy Państwa w dniu 5 marca 2022 r. na koncert z okazji Dnia Kobiet w wykonaniu wokalistki Pani Kasi Zaręby przy akompaniamencie muzyka Pana Karola Pyki. Koncert odbędzie się o godz. 17.00 w sali budynku Pod Goruszką w Jaworzu - wstęp za zaproszeniami do odebrania od 14.02.2022 r. w biurze OPGJ tel 33 488-31-16. Ilość miejsc ograniczona!
 
KASIA ZARĘBA - wokalistka z Bielska- Białej, absolwentka Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuki Muzycznej Uniwersytetu Śląskiego oraz Zarządzania Kulturą na UJ w Krakowie. Jest półfinalistką programu Must Be The Music, finalistką konkursu Debiuty KFPP w Opolu, stypendystką Bielska-Białej w dziedzinie kultury i sztuki. O 14 lat prowadzi Hollywoodzką Szkołę Śpiewu. Ma na swoim koncie dwie solowe płyty. Znakiem rozpoznawczym jej twórczości jest nietuzinkowa aranżacja znanych i nieznanych utworów ludowych.
Brała udział w licznych konkursach i festiwalach muzycznych, m.in.:
• 2008 r. -¬ udział w finale Festiwalu Muzyki Folkowej Polskiego Radia Nowa Tradycja w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie;
• 2009 r. – finalistka koncertu DEBIUTY Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.
W 2012 roku wydała swoją debiutancką płytę ,,Po mojymu”.
Rok 2013 zaowocował udziałem w telewizyjnym show muzycznym stacji Polsat Must be the Music, gdzie Kasia dotarła do półfinałów, prezentując utwory ze swojej pierwszej płyty.
2015 roku miała miejsce premiera drugiej płyty “Etnokracje”, która zapoczątkowała nowy kierunek muzyczny Kasi – bardziej elektroniczny, nowoczesny, z “pazurem”.
W 2017 zrealizowała teledysk do kolędy ,,Do Betleemu” przy udziale uczniów Szkoły Śpiewu IMR oraz dzieci z Wiosek Dziecięcych SOS.
 
KAROL PYKA– kompozytor, aranżer, dyrygent, muzyk sesyjny, pedagog, adiunkt w Instytucie Sztuk Muzycznych na Wydziale Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego.
Absolwent Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego specjalizacji dyrygenckiej w Instytucie Muzyki oraz kierunku Kompozycja i aranżacja w Instytucie Jazzu Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. W 2015 r. uzyskał stopień doktora w dyscyplinie artystycznej dyrygentura, na Wydziale Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy.
W latach 2009-2020 dyrygent Orkiestry Reprezentacyjnej Akademii Górniczo-Hutniczej
w Krakowie, od 2012 r. dyrygent Cieszyńskiej Orkiestry Dętej Uniwersytetu Śląskiego. Od 2010 r. zatrudniony w Instytucie Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Juror w krajowych przeglądach orkiestr dętych, autor licznych kompozycji oraz aranżacji na różne składy wokalno-instrumentalne, szeregu publikacji naukowych oraz opinii wydawniczych dla Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. Laureat krajowych i zagranicznych konkursów kompozytorskich.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

 


FOTORELACJE

SUKCES PLASTYCZNY - XII EDYCJA KONKURSU PLASTYCZNEGO POCZTÓWKA Z BIELSKA-BIAŁEJ

PODSUMOWANIE ROKU ARTYSTYCZNEGO 2023/2024 - wernisaż Fot. T. Wróbel

CZERWCOWY KONCERT 2024 fot. T. Wróbel