ZAPRASZAMY NA DZIEŃ KOBIET W RYTMIE FLAMENCO - FUEGO TANIEC OGNIA, W WYKONANIU KATARZYNY MUSIAŁ

Koncert odbędzie się w sali budynku "Pod Goruszką" w Jaworzu. Wstęp za zaproszeniami do odebrania od 19 lutego 2024 r. w biurze OPGJ.

 

Serdecznie zapraszamy na wydarzenia artystyczne, które organizujemy już po raz trzeci - DNI KOBIET W JAWORZU!
Mamy zaszczyt zaprosić Państwa dniu 9 marca 2024 r.o godz. 18.00 na wydarzenie muzyczne sezonu - DZIEŃ KOBIET W RYTMIE FLAMENCO- FUEGO TANIEC OGNIA, w wykonaniu jedynej w swoim rodzaju pianistki na świecie - KATARZYNY MUSIAŁ!
Jesteśmy zaszczyceni i szczęśliwi, że będziemy gościć w Jaworzu Panią Katarzynę Musiał -światowej sławy pianistkę, która doskonale łączy mistrzostwo gry na fortepianie z tańcem flamenco.
Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w tym wyjątkowym koncercie muzycznym! Ten magiczny wieczór przyniesie nam nie tylko muzykę, lecz także fascynujący taniec flamenco.
To nie tylko występ muzyczny, to prawdziwe artystyczne widowisko, którego program w wyjątkowy sposób łączy tradycję flamenco z tradycją latynoamerykańską. Wibrujący pomiędzy liryzmem a wielkim temperamentem i energią koncert wzbogacony fascynującymi anegdotami, na pewno przypadnie do gustu szerokiej publiczności.
W programie oprócz tradycyjnych melodii z Półwyspu Iberyjskiego znajdą się utwory największych kompozytorów hiszpańskich (między innymi Grandosa, de Falli, Albeniza), kubańskich (Lecuony, Cervantesa) oraz brazylijskich (Nazareth, Villa-Lobos).
 
Koncert odbędzie się w sali budynku "Pod Goruszką" w Jaworzu. Wstęp za zaproszeniami do odebrania od 19 lutego 2024 r. w biurze OPGJ od godz. 8.00 tel 33 488-31-16.
Ilość miejsc ograniczona !
 
Bielszczanka KATARZYNA MUSIAŁ, obecnie rezydująca w Kanadzie to – zdaniem Chicago Classica Review - „wielki talent obdarzony zdumiewającą techniką i interpretacyjną błyskotliwością”, koncertuje jako solistka, kameralistka, a także z orkiestrami w Ameryce Północnej, Europie i Azji. New York Concert Reviewokreślił jej grę jako „czystą rozkosz... cudownie przedstawioną... przejrzyście precyzyjną... interpretację, która sięgała emocjonalnej głębi przy harmonijnej kolorystyce”.
Katarzyna Musiał, należąca do elitarnego grona Artystów Steinway'a zdobyła pierwszą nagrodę na Bradshaw & Buono International Piano Competition, ponadto jest laureatką III Międzynarodowego Konkursu Współczesnej Muzyki Kameralnej im. Krzysztofa Pendereckiego (Kraków), Kay Meek Competition (Vancouver), Nagrody im. Albana Berga przyznanej za najlepsze wykonanie jego utworów (Wiedeń) oraz Nagrody im. Philipa Cohena dla wybitnego instrumentalisty (Montreal).
Ostatnie ważniejsze wydarzenia w karierze pianistki to: debiut w Carnegie Hall, trasa koncertowa po siedmiu największych chińskich miastach, występy na Olimpiadzie Zimowej w Vancouver, Międzynarodowym Festiwalu Beethovenowskim i Chopin in the City Festival w Chicago, International Chopin and Friends Festival (New York), Festiwalu Tempietto w Rzymie, Festiwalu Music in the Mountains w Kalifornii; jako solistka koncertowała także z New York Camerata, Chicago Prometheus Chamber Orchestra, Toronto Sinfonietta, Orchestre Symphonique de L’Isle, Orchestre Classique de Montreal, Ensemble Arkea, Imperial Orchestra oraz z Bielską Orkiestrą Kameralną. Jej ostatni album, My Spanish Heart, otrzymuje entuzjastyczne recenzje. „Niezależnie od tego, czy gra w Albéniza, Granadosa, Turinę, Mompou czy de Fallę, interpretuje idiomatyczne rytmy jak tancerka flamenco, wydobywając charakterystyczne hiszpańskie akcenty melodyczne, tak jakby jej klawiatura miała kastaniety”, według magazynu The WholeNote. Album został wybrany jako „CD of the Week” przez KDFC w San Francisco i KUSC w Los Angeles, a także znalazł się na liście top 10 i top 5 najlepszych albumów muzyki klasycznej w Ameryce Północnej.
Katarzyna Musiał jest założycielką i dyrektorem artystycznym Festivalu Stella Musica, promującego kobiety w muzyce. Inauguracyjny koncert odbył się w marcu 2015 r. w Montrealu, a festiwal będzie miał w tym roku swoją dziewiątą edycję. Katarzyna Musiał ukończyła z wyróżnieniem PSM w Bielsku-Białej i Akademię Muzyczną w Krakowie, uzyskała Artist Diploma w Academy of Music w Vancouver oraz Diploma in Advanced Music Performance Studies na Uniwersytecie Concordia w Montrealu. Obecnie kontynuuje studia doktoranckie na Uniwersytecie Concordia.

FOTORELACJE

CZERWCOWY KONCERT 2024 fot. T. Wróbel

JAWORZAŃSKA MAJÓWKA 2024 fot. P. Bieniecki

ARTYSTYCZNA MAJÓWKA NA DZIEŃ MAMY fot. P. Bieniecki