JAWORZAŃSKA MAJÓWKA

W pierwszym dniu Jaworzańskiej Majówki - 28 maja 2022 r. w Amfiteatrze wystąpi ZESPÓŁ KWIAT JABŁONI!

 

Kwiat Jabłoni- to jeden z najpopularniejszych polskich zespołów młodego pokolenia. Kasia i Jacek Sienkiewiczowie mają na koncie dwa świetnie przyjęte albumy. „Niemożliwe” z 2019 r. bardzo szybko osiągnęło status podwójnej platyny, natomiast najnowsze dzieło „Mogło być nic” z 2021 r. zadebiutowało na pierwszym miejscu oficjalnej listy sprzedaży i po czterech miesiącach również pokryło się platyną. Oryginalne brzmienie, milionowe wyświetlenia teledysków oraz wyprzedane trasy koncertowe stały się ich znakiem rozpoznawczym. Zespół może się poszczycić licznymi współpracami m.in. z T. Love, Ralphem Kamińskim, Julią Pietruchą czy Miuoshem. Ostatnie nagranie to kolaboracja z Sanah. Utwór „Szary Świat” znalazł się na najnowszym albumie artystki.
Rozpoznawalność zespołowi przyniósł między innymi singiel „Dziś późno pójdę spać”. Do tej pory miał on serwisie YouTube ponad 30 milionów wyświetleń !
Muzyka młodego zespołu wymyka się sztampowym etykietkom.
Artyści eksperymentują, czerpiąc inspiracje zarówno z żywiołu muzyki folkowej, jak i rockowej czy elektronicznej.
Za sukcesem zespołu stoi nie tylko oryginalne brzmienie, ale i doskonałe obycie sceniczne młodych artystów. Wielokrotnie udowodnili, że potrafią oczarować odbiorców nie tylko podczas kameralnego występu, ale i na plenerowych koncertach. Jako debiutanci zdołali zgromadzić pod małą sceną Pol’and’Rock Festivalu tysiące osób. Skład zespołu na 28 maja 2022 r. na  Jaworzańską  Majówkę:

Kasia Sienkiewicz

Jacek Sienkiewicz

Marcin Ścierański / perkusja

Grzegorz Kowalski / gitara basowa

Paweł Piekarski / gitara akustyczna

Filip Krzysztoporski / perkusjonalia. 

 

Jaworzańską Majówkę rozpoczynamy już od godz. 16.00 koncertem zespołu ECLIPSE BAND, supportem zespołu Kwiat Jabłoni będzie muzyk Paweł Mikler z zespołem, który wystąpi o godz. 18.00.

 ECLIPSE BAND - Zespół muzyczny złożony z sześcioro muzyków w 2020 roku, którzy postanowili podtrzymać dobrą tradycje grania muzyki NA ŻYWO. Wieloletnia przyjaźń i wspólne doświadczenie sceniczne doprowadziło do stworzenia projektu ECLIPSE BAND.
Zajmują się szeroko rozumianą oprawą muzyczną imprez i podczas swoich występów starają się zaangażować wszystkich słuchaczy. Muzycy tworzący ten zespół to ludzie z pasją i ogromnym doświadczeniem. Świadczą o tym liczne udziały poszczególnych muzyków w programach telewizyjnych takich jak Must Be The Music czy Mam Talent. Grywali na jednej z scenie z Justyną Steczkowską, Beatą Kozidrak, Kasią Moś, Michalem Wiśniewskim czy Polską Orkiestrą Muzyki Filmowej. 
Muzycy nie tylko wiernie oddają charakter utworów, ale przede wszystkim prezentują ciekawe autorskie pomysły wykonawcze

Zespół tworzą:

Paulina Wirska
Miłosz Fajfer
Kuba Jagiełka
Tomasz Madzia
Krystian Kubica
Sławomir Warsiński

PAWEŁ MIKLER - wokalista i gitarzysta, który swoją miłością do muzyki zaraził się jeszcze będąc uczniem szkoły podstawowej. Fascynuje go śpiew, improwizacja, kompozycja i poszukiwanie surowych, akustycznych brzmień na pograniczu: folk rocka, alternatywy, indie pop i soul. Jest absolwentem Zespołu Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych im. Jędrzeja Śniadeckiego w Bielsku-Białej, i to tam przecierał swoje artystyczne szlaki. 

Pierwsze poważne koncerty (klubowe i plenerowe) zagrał będąc jeszcze studentem Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Od tamtej pory regularnie występuje w Polsce i poza granicami kraju, współpracując ze znakomitymi muzykami sesyjnymi. 

 

Bielska publiczność mogła wielokrotnie usłyszeć Pawła Miklera podczas szeregu inicjatyw muzycznych i koncertów takich jak: Gramy doBBro, Dumni z BB, albo podczas koncertu poprzedzającego występ formacji Łąki Łan (wydarzenia uświetniającego sukces, jakim było wybranie miasta Bielska-Białej kwiatową stolicą Polski w plebiscycie Terra Flower Power, w 2020 roku). Paweł występuje solo, jak również chętnie zaprasza do współpracy znakomitych sesyjnych muzyków. 

Na koncercie 28 maja muzyczny kolektyw tworzyć będą z Pawłem Miklerem znakomici muzycy sesyjni z Gliwic: 

Jacek Dzwonowski - skrzypce  

Adam Marek - piano 

Łukasz Grund - elementy perkusyjne 

Paweł Mikler pracuje obecnie nad swoim pierwszym autorskim albumem, który światło dzienne ujrzy w 2023 roku. 

 
Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny!
 
Patronat medialny nad Jaworzańską Majówką objęło Radio Bielsko, natomiast patronat prasowy Kronika Beskidzka oraz Regionalny Portal informacyjny Beskidzka24.pl
 

                      


FOTORELACJE

The ThreeX - Muzyka Świata. 26.11.2022 r. Fot. M. Czyżewski

WERNISAŻ WYSTAWY BIŻUTERII ARTYSTYCZNEJ - MIEDZIANA MAGIA -

PIAF - koncert piosenki francuskiej. Fot. M. Czyżewski