1 WRZEŚNIA ODBYŁ SIĘ WERNISAŻ WYSTAWY STRACHY POLNE - PEJZAŻE WIATREM MALOWANE

Wystawę STRACHY POLNE - Pejzaże Wiatrem Malowane będzie można obejrzeć w siedzibie Galerii Sztuki przy ul. Zdrojowej 111 do 1 września do 2 października 2023 r.

W dniu 1 września 2023 r. w Galerii Sztuki na Zdrojowej w Jaworzu, odbył się wernisaż wystawy STRACHY POLNE - Pejzaże Wiatrem Malowane autorstwa Pana Florian Kohuta, artysty plastyka z Rudzicy, gdzie prowadzi swoją autorską galerię "Pod Strachem Polnym".
Wernisaż poprowadziła dyrektor Ośrodka Promocji Gminy Jaworze - Jolanta Witkowska, która po przywitaniu licznie zgromadzonych gości, przybliżyła sylwetkę artysty i podziękowała za przyjęcie zaproszenia.
 
Wydarzenie zaszczycili swoją obecnością:
Radna Sejmiku Województwa Śląskiego Ewa Żak, pełniąca funkcję wójta gminy Jaworze Anna Skotnicka-Nędzka, przewodniczący Rady Gminy Jaworze Zbigniew Putek, dyrektor Gminny Ośrodek Kultury w Jasienicy Agnieszka Bronowska, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Skoczowie Krzysztof Kusiński, wicedyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Skoczowie Marzena Smela, sekretarz redakcji miesięcznika Mój Powiat Jarosław Jesionka, który podczas wernisażu w imieniu starosty bielskiego Andrzeja Płonki oraz Naczelnik Wydziału Promocji Powiatu, Kultury, Sportu i Turystyki w Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej Magdaleny Więzik złożył artyście gratulacje.
Na wydarzeniu obecni byli również pisarka ikon Ewa Czader, artysta rzeźbiarz, metaloplastyk i malarz Krzysztof Czader, rysownik Józef Smoliński, malarz Leszek Henryk Dryja, członkowie Pracowni Rysunku i Malarstwa Kalejdoskop Sztuki: Krystyna Putek, Jolanta Gwozdz, Krzysztof Wróbel.
W trakcie wernisażu Pan Florian opowiedział zgromadzonym o sztuce wiatrem malowanego pejzażu, wyjaśnił zastosowaną symbolikę i kolorystykę.
Goście mieli przyjemność obcować z dziełami, które oddawały prawdziwego ducha strachów polnych, tajemniczą atmosferę wiejskich pejzaży jak również indywidualny styl artysty, jego wrażliwość i pasję twórczą.
Fascynacja tematyką strachów polnych zrodziła się już w dzieciństwie, kiedy jako młody chłopak zachęcany przez dziadka poznał technikę robienia słomianych strażników pól. Uczestnicy wernisażu z zafascynowaniem oglądali prezentowane obrazy wykonane w technikach pasteli, akwareli i farb olejnych. Poprzez swoje prace Pan Florian pokazuje, że tradycja to wciąż żywa sztuka, której wartość można odnaleźć również w dzisiejszych czasach.
Dużym zaskoczeniem dla artysty było wręczenie przez Łucję Buchtę, nauczyciela wychowawcy z Zespołu Szkół Specjalnych w Skoczowie w Beskidzkim Zespole Leczniczo-Rehabilitacyjnym w Jaworzu, w imieniu wychowanków ręcznie wykonanych przez nich strachów polnych.
Pan Florian otrzymał również oryginalnego stracha od plastyków z grupy Jaskółka.
Na wernisażu obecna była również najbliższa rodzina Pana Floriana - małżonka Pani Halina Kohut wraz z wnuczkami.
Chwile spędzone na kontemplacji przepięknych obrazów umilały piękne utwory grane na pianinie przez Lucyna Hoin-Zypser .
 
Dziękujemy Artyście, Florianowi Kohutowi, za przyjęcie zaproszenia i przybycie na wernisaż wraz z małżonką. Był to dla nas zaszczyt gościć Państwa w Galerii Sztuki na Zdrojowej w Jaworzu. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem Pana talentu. Gratulujemy przepięknych dzieł. Dziękujemy również małżonce, pani Halinie Kohut, za współpracę i pomoc przy wernisażu.
Ogromne podziękowania dla władz samorządowych gminy Jaworze za przybycie na wernisaż.
Dziękujemy wszystkim Państwu za tak liczne przybycie.
Dziękujemy Pracowni florystyczno - artystycznej „Wymarzona" prowadzonej przez Anetę Pokusę za współpracę.
 
Serdecznie zapraszamy na fotorelację z wernisażu autorstwa Marcina Czyżewskiego.
 

FOTORELACJE

SUKCES PLASTYCZNY - XII EDYCJA KONKURSU PLASTYCZNEGO POCZTÓWKA Z BIELSKA-BIAŁEJ

PODSUMOWANIE ROKU ARTYSTYCZNEGO 2023/2024 - wernisaż Fot. T. Wróbel

CZERWCOWY KONCERT 2024 fot. T. Wróbel