III TANECZNA WIOSNA Z OŚRODKIEM PROMOCJI GMINY JAWORZE ZA NAMI

13 kwietnia 2024 r. już po raz trzeci odbyło się ŚWIĘTO TAŃCA W JAWORZU !

Z wielką radością pragniemy Państwa poinformować, że w dniu 13 kwietnia 2024 r. już po raz trzeci odbyło się ŚWIĘTO TAŃCA W JAWORZU !
O godz. 17.00 w Hali Sportowej Jaworze licznie zgromadzona publiczność, uczestniczyła w koncercie:
III TANECZNA WIOSNA Z OŚRODKIEM PROMOCJI GMINY JAWORZE, gdzie zaprezentowały się dzieci i młodzież uczęszczające do 7 zespołów tanecznych, działających w Ośrodku Promocji Gminy Jaworze.
Koncert zaszczycili swoją obecnością:
Wójt gminy Jaworze Anna Skotnicka-Nędzka, wiceprzewodnicząca Rady Gminy Jaworze Agnieszka Nieborak, Radni Rady Gminy Jaworze, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaworzu Barbara Szermańska, dyrektor Publicznego Przedszkola Samorządowego nr 2 w Jaworzu Teresa Ślezińska.
Instruktorzy w tym roku artystycznym przygotowali świetne choreografie, które dzieci i młodzież wspaniale zaprezentowały przed swoimi Rodzinami i zaproszonymi gośćmi.
Koncert rozpoczął się pięknym układem pt:„Puszka Pandory” w choreografii Marcelina Suława, zatańczony przez zespół tańca współczesnego ETIUDA.
Podczas prawie 1,5 godzinnego koncertu wystąpiło ponad 90 młodych tancerzy w wieku od 4 do 18 lat, którzy zatańczyli 11 układów w różnych technikach. Najmłodszy zespół taneczny -RYTMIKA DLA SMYKA gr. I , do którego uczęszczają dzieci w wieku od 4 do 5 lat oczarował widownię, wykonując pod czujnym okiem instruktorki Natalii Kulpy urokliwy układ pt: „ Impresje taneczne”. Druga grupa RYTMIKI DLA SMYKA wprowadziła nas w świat Dzikiego Zachodu, sześciolatki brawurowo zatańczyły układ pt: „Kowbojki” również w choreografii Natalii Kulpy.
W koncercie przepięknie zatańczyły również w układach solo - Emilia Mieszczak-układ pt: „Piratka z Karaibów” , duet- Oliwia Gabrych, Nadia Niedźwiedzka w układzie pt : „Alicja po drugiej stronie lustra” oraz w taneczne trio Paulina Solowska, Anna Mieszczak i Zuzanna Czuderna - układ pt : „Zło nigdy nie śpi”. Dziewczyny na co dzień uczęszczające do zespołów tańca współczesnego Etiuda i Mała Etiuda. Wszystkie wymienione choreografie były autorstwa instruktorki Marceliny Suławy.
W dalszej części koncertu widzowie mogli zobaczyć zespoły tańca współczesnego ETIUDĘ -JUNIOR w układzie - pt: ,,Agentki w akcji” oraz zespół tańca współczesnego MAŁA ETIUDA, który zatańczył układ pt: ,,Senne marzenia”, obie prezentacje w choreografii Marceliny Suławy.
Podczas koncertu w hip-hopowych układach zaprezentowały się także dwa zespoły: dziecięcy zespół hip-hop SUNNY SQUAD, który przygotowała Klara Gnatowsky oraz młodzieżowy zespół BRAND NEW CREW , w energetycznej choreografii Mikołaja Strzyża, który trenuje zespół od września 2023 r.
Na zakończenie wydarzenia wystąpił zespół tańca współczesnego ETIUDA, który najnowszym układem w choreografii Marceliny Suławy pt: „Kwiaty upadłego miasta” wzruszył i zachwycił zgromadzoną widownię.
W finale koncertu, w towarzystwie gromkich braw publiczności na parkiecie razem z instruktorami zaprezentowały się wszystkie zespoły.
Cieszymy się ogromnie, że z roku na rok układy przygotowywane przez naszych instruktorów Marcelinę Suławę, Klarę Gnatowsky, Natalię Kulpę oraz Mikołaja Strzyża prezentują coraz wyższy poziom i dzięki takim charyzmatycznym osobom taniec w Jaworzu tak pięknie się rozwija!
 
Dziękujemy dzieciom i młodzieży występującym w koncercie, jesteście bardzo zdolni, gratulujemy fenomenalnych prezentacji! Dziękujemy Państwu za tak liczne przybycie.
Drodzy Rodzice- gratulujemy zdolnych dzieci, dziękujemy Wam za przyprowadzanie ich na próby, za zrozumienie, pomoc, ogromne zaangażowanie.
Jesteśmy dumni, że Wasze dzieci uczestniczą w tanecznej przygodzie reprezentując jednocześnie gminę Jaworze na konkursach tanecznych !

 

 

 


FOTORELACJE

I PLENER MALARSKI - JAWORZE ŹRÓDŁEM SZTUKI fot. M. Czyżewski

RODZINNY RAJD ROWEROWY FOT. T. WRÓBEL

Wernisaż wystawy malarstwa Agnieszki Niżegorodcew