PODSUMOWANIE ROKU ARTYSTYCZNEGO 2022/2023 PRACOWNI RYSUNKU I MALARSTWA KALEJDOSKOP SZTUKI- WERNISAŻ

PODSUMOWANIE ROKU ARTYSTYCZNEGO 2022/2023

Wystawa czynna od 30 czerwca do 28 lipca.

W dniu 30 czerwca 2023 o godzinie 18.00, Galeria Sztuki na Zdrojowej przywitała swoich gości wernisażem wystawy pracowni rysunku i malarstwa grup twórczych KALEJDOSKOP SZTUKI i ŚWIT BARW, działającej już od dwóch lat w ww. Galerii Sztuki.
Wystawę uroczyście otworzyły dyrektor Ośrodka Promocji Gminy Jaworze Pani Jolanta Witkowska oraz Aneta Kwaśna, instruktor artystyczny, witając przybyłych gości. Wydarzenie zaszczycili swoją obecnością: Przewodniczący Rady Gminy Jaworze pan Zbigniew Putek, członkowie grupy Kalejdoskop Sztuki i Świat Barw w składzie: Krystyna Putek, Małgorzata Młoczkowska, Jolanta Gwóźdź, Stanisława Michalak-Oczkowska, Maria Borowiec, Agnieszka Sroka Zuzanna Żur, Michał Duś i Krzysztof Wróbel jak również artyści w osobie pana Krzysztofa Czadra, pana Leszek Henryk Dryja oraz pana Józef Smoliński.
Na wernisażu dyrektor Ośrodka Promocji Gminy Jaworze uroczyście wręczyła dyplomy i upominki które ufundował Ośrodek Promocji Gminy Jaworze oraz LGD Ziemia Bielska, za które bardzo dziękujemy.
Wydarzenie to było podsumowaniem całorocznej pracy twórczej uczestników warsztatów artystycznych z grup Kalejdoskop Sztuki i Świat Barw.
Przybyli goście mieli okazję osobiście poznać autorów wystawionych prac. Wybrane obrazy oraz pokonkursowe fotografie będzie można obejrzeć w siedzibie galerii przy ul. Zdrojowej 111 do końca lipca 2023.
Prezentowane prace ukazują siłę wyrazu artystycznego współczesnego pokolenia dorosłych twórców. Od lat na całym świecie organizowane są wystawy prac początkujących artystów nieprofesjonalnych. Ich Aktywność twórcza zyskała już wiele uznania. Dorośli odbiorcy sztuki dostrzegają w rysunkach i malarstwie coś więcej niż tylko naiwną twórczość. Piękno i bogactwo wyrazu ich prac nie budzą już zdziwienia. Niejednokrotnie już dostrzeżono i oceniono artystyczną wrażliwość pokolenia seniorów, która wywoływała zachwyt nie tylko wśród rodziny ale także dojrzałych artystów sztuki profesjonalnej i nieprofesjonalnej. Czystą wrażliwość początkujących adeptów sztuki można określić słowami Pablo Picasso: „Maluję rzeczy nie tak, jak je widzę, ale jak o nich myślę”. Jedyne w swoim rodzaju prace uczestników naszych warsztatów prezentują bardzo wysoki poziom zarówno techniczny jak i artystyczny. Pokazują twórczość dorosłych z towarzyszącą im paletą intensywnych, silnych emocji i doznań. Cykl prac powstał pod kierunkiem instruktorki artystycznej Anety Kwaśnej,
Chwile spędzone na kontemplacji obrazów umilały dźwięki gitary elektrycznej, na której grał Tomasz Madzia.
Artystom dziękujemy za udostępnienie swoich prac, a wszystkim gościom za tak liczne przybycie.
Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia naszej galerii i obejrzenia wystawy
 

FOTORELACJE

jednodniowe, wakacyjne warsztaty artystyczne LATO W JAWORZU ! 2024 - II TYDZIEŃ

wernisaż wystawy grupy KALEJDOSKOP SZTUKI z Pracowni Rysunku i Malarstwa

jednodniowe, wakacyjne warsztaty artystyczne LATO W JAWORZU ! 2024 - I TYDZIEŃ