WERNISAŻ WYSTAWY EWY JĘDRYK-CZARNOTY "ŚWIAT KOBIET".

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy prac malarki Pani Ewy Jędryk-Czarnoty - ŚWIAT KOBIET, który odbędzie się W GALERII SZTUKI na Zdrojowej w Jaworzu.

Ewa Jędryk - Czarnota pochodzi z Sosnowca. Ukończyła katowicki Wydział Grafiki Akadademii Sztuk Pięknych w Zajmowała się Dyplom uzyskała w 1987 roku z projektowania graficznego w pracowni prof. A.Romaniuka i dodatkowy z malarstwa w pracowni prof. J.Rykały.

Po studiach zajmuje się tkaniną artystyczną. Należąc do gruyp ,,Przekaz" brała udział w kilkunastu wspólnych wystawach. Zajmowała się projektowaniem graficznym, aranżcją wnętrz i scenografią w TVP Katowice. Prowadziła działalnoćś dydaktyczną z dziećmi i młodzieżą w zakresie sztuki. Ostatnie 10 lat zajmowała się wyłącznie malarstwem. Uczestniczy w plenerach malarskich w kraju i za granicą.

Miała 27 wystaw indywidualnych malarstwa (kilka wspólnie z mężem Andrzejem Czarnotą). Brała udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowychi poplenerowych. Prace malarki znajdują się w muzeach i kolekcjach prywatnych.


FOTORELACJE

SUKCES PLASTYCZNY - XII EDYCJA KONKURSU PLASTYCZNEGO POCZTÓWKA Z BIELSKA-BIAŁEJ

PODSUMOWANIE ROKU ARTYSTYCZNEGO 2023/2024 - wernisaż Fot. T. Wróbel

CZERWCOWY KONCERT 2024 fot. T. Wróbel