WERNISAŻ WYSTAWY W GALERII SZTUKI NA ZDROJOWEJ "KRUCHOŚĆ I SIŁA - ODCIENIE KOBIECOŚCI".

Swoje prace w technice mataloplastyki zaprezentowała Anna Godlewska

Za nami trzecia edycja DNI KOBIET w Jaworzu, które w fantastycznym stylu w dniu 8 marca zainaugurowała wystawa artystki Anny Godlewskiej, KRUCHOŚĆ I SIŁA -ODCIENIE KOBIECOŚCI w Galeria Sztuki na Zdrojowej w Jaworzu.
 
ANNA GODLEWSKA - artystka, która pracuje z metalem - prowadzi pracownię autorską: Metalovestory.
Artystka wypracowała jednak własny język w sztuce - obrabiając w biżuteryjny sposób metal, łączy go często z lapidarnym szkicem i dodatkowo prezentuje w trójwymiarowej odsłonie.
Dzięki temu cała kompozycja jest ujmująco prosta i daje efekt „poetyckiej instalacji”. Bohaterką jej twórczości jest przede wszystkim KOBIETA.
Wernisaż poprowadziła dyrektor Ośrodka Promocji Gminy Jaworze - Jolanta Witkowska, która po przywitaniu licznie zgromadzonych gości, przybliżyła sylwetkę artystki i podziękowała za przyjęcie zaproszenia.
 
Wydarzenie zaszczycili swoją obecnością:
pełniąca funkcję wójta gminy Jaworze Anna Skotnicka-Nędzka, przewodniczący Rady Gminy Jaworze Zbigniew Putek, wiceprzewodnicząca Rady Gminy Jaworze Agnieszka Nieborak, dyrektor szkoły Podstawowej nr 1 w Jaworzu Ewa Cholewik, wiceprezes zarządu M-kwadrat Group Agnieszka Duraj oraz przewodniczący i prezesi stowarzyszeń pozarządowych, działających na terenie naszej gminy.
Na wydarzeniu obecna była również najbliższa rodzina artystki, przyjaciele, a także jaworzańscy artyści Ewa i Krzysztof Czaderowie oraz artysta malarz z Rudzicy Florian Kohut z małżonką Haliną.
 
W trakcie wernisażu ANNA GODLEWSKA bardzo ciekawie opowiedziała zgromadzonym o swojej twórczości, wyjaśniła skąd bierze natchnienie do tworzenia swoich przepięknych i oryginalnych dzieł.
Dowiedzieliśmy się, że pasją Artystki jest artystyczne formowanie metalu na zimno zwane repusowaniem lub cyzelowaniem. Metalowe ornamenty wykonuje w nowatorski sposób, ale korzystając z technik dawnych. Zdobi bardzo wdzięczny i kowalny materiał – aluminium i miedź, który następnie utwardza oraz patynuje.
Rycie, modelowanie i nadawanie trzeciego wymiaru tak delikatnym metalom wymaga wiele cierpliwości, ponieważ łatwo można nieodwracalnie uszkodzić cieniutką blachę. Czasem dopełnieniem poetyckich instalacji Artystki są szkice, nie ustaje jednak w poszukiwaniu nowych rozwiązań, łącząc metal z innymi elementami. Bo metal niezależnie od obróbki jest zawsze materiałem nieposkromionym, fascynującym i przez to magicznym.
 
Chwile spędzone na kontemplacji przepięknych obrazów umilały piękne utwory grane na pianinie przez Lucyna Hoin-Zypser.
Dziękujemy Artystce- Annie Godlewskiej, za przyjęcie zaproszenia doJaworza, jesteśmy pod ogromnym wrażeniem zaprezentowanych prac !
Gratulujemy talentu i pięknego wernisażu. 
W trakcie wystawy, z okazji Dnia Kobiet członek Stowarzyszenie Jaworze-Zdrój Grzegorz Nędzki każdej z Pań wręczył kwiat.
Składamy ogromne podziękowania dla władz samorządowych gminy Jaworze za przybycie na wernisaż.
 
Wystawę Anny Godlewskiej -“KRUCHOŚĆ I SIŁA-ODCIENIE KOBIECOŚCI” będzie można obejrzeć w siedzibie Galerii Sztuki przy ul. Zdrojowej 111 w Jaworzu do 02 kwietnia 2024r.
Serdecznie zapraszamy na fotorelację z wernisażu autorstwa Marcina Czyżewskiego. 
 
wernisaż
 
wernisaż
 
wernisaż
 
wernisaż
 
wernisaż
 
wernisaż
 
wernisaż
 
wernisaż
 
wernisaż
 
wernisaż
 
wernisaż
 
wernisaż
 

FOTORELACJE

I PLENER MALARSKI - JAWORZE ŹRÓDŁEM SZTUKI fot. M. Czyżewski

RODZINNY RAJD ROWEROWY FOT. T. WRÓBEL

Wernisaż wystawy malarstwa Agnieszki Niżegorodcew