DRUGI DZIEŃ JAWORZAŃSKIEJ MAJÓWKI

W drugim dniu Jaworzańskiej Majówki 29.05.2022 r.odbył się Dzień Dziecka połączony z Bezpiecznymi Wakacjami, zorganizowany pod patronatem Wójta gminy Jaworze Pana Radosława Ostałkiewicza przez Ośrodek Promocji Gminy Jaworze.

 
Wydarzenie to cieszyło się ogromnym zainteresowaniem dzieci ale również dorosłych. Uczestnicy jaworzańskiego Dnia Dziecka mogli korzystać z licznych atrakcji w trzech strefach.
 
W strefie pierwszej BAW SIĘ NA SPORTOWO I TAŃCZ -odbyły się rozgrywki sportowe na boisku przy ul. Koralowej w Jaworzu - turniej piłki nożnej dla dzieci oraz turniej siatkówki plażowej dla dorosłych, zorganizowane przez członków GKS Czarni Jaworze.
Na scenie jaworzańskiego Amfiteatru odbyło się uroczyste wręczenie medali i pucharów przez zastępcę wójta gminy Jaworze Panią Annę Skotnicka Nędzka, Wiceprzewodniczącą Rady Gminy Jaworze Panią Agnieszkę Nieborak oraz członka GKS Czarni Jaworze Pana Szymona Korzusa oraz Pana Krzysztofa Czubińskiego.
Po wręczeniu na scenie wystąpiły zespoły taneczne z Ośrodka Promocji Gminy Jaworze. Równolegle z występami na scenie odbywały się gra terenowa prowadzona przez jaworzańskich harcerzy z 11 Grunwaldzka Wielopoziomowa Drużyna Harcerska " Impessa" pod kierunkiem drużynowego Pawła Ficka.
Na terenie za Ośrodkiem Promocji Gminy Jaworze dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności na torze przeszkód zorganizowanym przez Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Jaworze, która działa pod kierunkiem dh Adama Binda.
Dzieci podziwiały wóz strażacki z OSP Jaworze, marząc żeby na chwilę zostać strażakiem.
Licznie zgromadzeni uczestnicy Dnia Dziecka mogli podziwiać na jaworzańskiej scenie Amfiteatru występy zespołów tanecznych, działających w Ośrodku Promocji Gminy Jaworze od września 2021 r.- Etiuda, Etiuda-junior, Mała Etiuda, Rytmika dla Smyka, Sunny Squad oraz Junior Crew.
 
W drugiej strefie – DZIAŁAJ TWÓRZ I EDUKUJ SIĘ na placu przy Amfiteatrze odbywały się warsztaty plastyczne oraz malowanie twarzy, które cieszyło się ogromną popularnością prowadzone przez instruktorki, działające na co dzień w Galeria Sztuki na Zdrojowej Panią Anetę Kwaśną oraz Panią Monikę Farugę.
Ogromnym zainteresowaniem dzieci cieszyły się ciekawe zabawy i warsztaty ekologiczne oraz akcja "Rower Pomaga" zorganizowane przez Fundacja Ekologiczna ARKA, której celem była promocja jazdy na rowerze, zachęcanie do dbania o zdrowie i środowisko. Za kilometry wspólnie przejechane w ramach akcji dzieci otrzymują wymarzone rowery lub kupuje się warzywa dla zwierząt w schroniskach.
Na terenach zielonych Parku Zdrojowego, który otacza Ośrodek Promocji Gminy Jaworze Teatr Ognia Tesserakt zorganizował ciekawe animacje cyrkowe. Dzieci mogły nauczyć się sztuki chodzenia po linie, żonglowania piłeczkami i talerzami, puszczania wielkich baniek mydlanych oraz mogły dostać zwierzątko z balonów.
 
W ramach trzeciej strefy BEZPIECZNE WAKACJE na scenie Amfiteatru odbył pokaz ratownictwa medycznego, który poprowadzili pracownicy PCK, prelekcje na temat bezpieczeństwa w górach, nad morzem oraz w lesie poprowadzone przez pracownika GOPR, przedstawicieli Komendy Policji z Bielska-Białej oraz Komendy Policji z Jasienicy oraz przedstawiciela Nadleśnictwa Bielsko-Biała.
Dużym powodzeniem cieszyło się stoisko z sadzonkami drzew, które były rozdawane bezpłatnie przez pracowników Nadleśnictwa Bielsko-Biała.
 
Mimo padającego pod koniec dnia deszczu -Jaworzański Dzień Dziecka oraz Bezpieczne Wakacje zakończył wspaniały pokaz ognia Aleksandry Stefaniuk, której ogromnie dziękujemy tak piękny taniec z ogniem.
 
Składamy ogromne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że Jaworzański Dzień Dziecka był wesoły, kolorowy, taneczny, radosny, ciekawy jednym słowem NIESAMOWITY!
 
 
Zapraszamy na fotorelację autorstwa Lucjusz Cykarski Fotografia/Photography.
 
 
 
 
 
 
 

 


FOTORELACJE

I PLENER MALARSKI - JAWORZE ŹRÓDŁEM SZTUKI fot. M. Czyżewski

RODZINNY RAJD ROWEROWY FOT. T. WRÓBEL

Wernisaż wystawy malarstwa Agnieszki Niżegorodcew