1 lipca 2022 o godzinie 18.00, Galeria Sztuki na Zdrojowej przywitała swoich gości wernisażem wystawy malarstwa Haliny Woreckiej oraz fotografii artystycznej Piotra Czajki pod tytułem “Lasu Czar - Morza Dar”.
Wystawę uroczyście otworzyły Jolanta Witkowska, dyrektor Ośrodka Promocji Gminy Jaworze oraz Aneta Kwaśna, kierownik Galerii Sztuki, witając przedstawicieli Gminy Jaworze reprezentowanych przez Przewodniczącego Rady Gminy pana Zbigniewa Putka i Zastępcę Wójta Gminy panią Annę Skotnicka-Nędzka oraz Wiceprzewodniczącą Rady Gminy panią Agnieszkę Nieborak. Przybyli goście mieli okazję osobiście poznać autorów wystawionych prac, Halinę Worecką i Piotra Czajkę. Wybrane obrazy oraz fotografie będzie można obejrzeć w siedzibie galerii przy ul. Zdrojowej 111 do końca lipca 2022.
Z malarskich prac pani Haliny Woreckiej emanuje tematyka leśna, odkrywanie życia lasu oraz wspomnienia z okresu dzieciństwa, które spędziła żyjąc w leśniczówce swojego ojca.
Z kolei fotografie pana Piotra Czajki, to wybrane prace z dłuższego projektu zatytułowanego “Rybacy Mierzei Wiślanej.” To co łączy te dwa tematy wystawy zbiorowej, to chęć oddania hołdu i podziękowanie leśnikom oraz rybakom za ich znaczący wkład w budowę nowoczesnych struktur ochrony przyrody leśnej i morskiej; w rozwój polskiego leśnictwa i gospodarki morskiej oraz poszanowanie fauny i flory leśnej, morskiej i śródlądowej. Podziękowanie jest kierowane w szczególności do Leśnictwa Kamesznica - Nadleśnictwo Węgierska Górka - oraz rybaków Mierzei Wiślanej za ich ciężką pracę i poświęcenie.
Halina Worecka jest laureatką kilku konkursów malarskich, m.in. otrzymała
IV Nagrodę w XVII Konkursie Malarstwa Nieprofesjonalnego im. Ignacego Bieńka 2011,
I Nagrodę w XVIII Konkursie Malarstwa Nieprofesjonalnego im. Ignacego Bieńka 2012,
I Nagrodę w XIII Ogólnopolskim Konkursie Nieprofesjonalnym im. Emilii Michalskiej 2013.
Fotografia jest pasją pana Piotra Czajki już od czasów liceum i obecnie stała się jego drugim zawodem. W 1991 roku dwutygodniowa podróż po dworach i pałacach Małopolski zaowocowała wystawą indywidualną pod tytułem „Granice Czasu”. W 2005 roku został członkiem zgrupowania Alpin Foto Team w Murnau. W 2012 roku przystąpił do realizacji fotograficznego projektu pt. „Rybacy Mierzei Wiślanej”, rezultatem tego projektu była wystawa w Kątach Rybackich - gdzie znajduje się oddział Muzeum Narodowego w Gdańsku.
Niesamowitą wędrówkę po leśnych ostępach i spacer po morskim wybrzeżu dopełniły dźwięki akordeonu, na którym grał muzyk
Marek Bronowski.
Artystom dziękujemy za udostępnienie swoich prac, a wszystkim gościom za tak liczne przybycie.
Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia naszej galerii i obejrzenia wystawy “Lasu Czar - Morza Dar”