NOWOROCZNE SPOTKANIE Z TWÓRCAMI I ANIMATORAMI KULTURY POWIATU BIELSKIEGO.

Miło nam Państwa poinformować, że wśród uhonorowanych znalazły się dwie osoby aktywnie działające w zakresie kultury w Jaworzu- Dorota Gogler oraz Stanisław Sojka.

W dniu 27 stycznia 2023 r. na dziedzińcu Zamku Sułkowskich w Bielsku-Białej odbyło się Noworoczne Spotkanie z Twórcami i Animatorami Kultury Powiatu Bielskiego.
Uroczystość rozpoczęła się od ministerialnego wyróżnienia. Dyplom honorowy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznano Marianowi Wojtusiakowi, choreografowi i instruktorowi tańca Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca „Rybarzowice”. To uhonorowanie ponad półwiecznego związku z tańcem, śpiewem i folklorem!
Starosta Andrzej Płonka i Józef Herzyk, wiceprzewodniczący Rady Powiatu gratulowali Animatorom Kultury 2022. Oklaskiwali ich zaproszeni goście: poseł Przemysław Drabek, radna wojewódzka Ewa Żak, wójtowie i burmistrzowie, a także przedstawiciele władz powiatowych: Jan Borowski, przewodniczący Rady Powiatu, Andrzej Kamiński, wicestarosta bielski, Barbara Adamska, członek zarządu, Dorota Nikiel członek zarządu oraz radni powiatowi.
Miło nam Państwa poinformować, że wśród uhonorowanych znalazły się dwie osoby aktywnie działające w zakresie kultury w Jaworzu- Dorota Gogler oraz Stanisław Sojka.
 
Dorota Gogler – za wieloletnią działalność artystyczną, rozwój sztuk plastycznych i rękodzieła wśród dzieci i młodzieży na terenie gminy Jaworze i powiatu. Jest jednym z założycieli Stowarzyszenia Miłośników Sztuki w Jaworzu, w Ośrodku Promocji Gminy Jaworze pracuje jako instruktor rękodzieła. Prowadzi warsztaty w Galerii Sztuki na Zdrojowej. Jest osobą kreatywną, charyzmatyczną, skupiającą wokół siebie twórcze osoby. Pani Dorota jest pomysłodawczynią Maratonu Sztuki, który od 11 lat jest organizowany w Jaworzu. Na co dzień pracuje jako terapeuta zajęciowy w Beskidzkim Zespole Leczniczo-Rehabilitacyjnym - Szpitalu Opieki Długoterminowej w Jaworzu. Dla pacjentów z różnego rodzaju niepełnosprawnościami prowadzi warsztaty arteterapii, muzykoterapii, tańca terapeutycznego oraz relaksacji.
 
Stanisław Sojka – za wieloletnią działalność artystyczną w Orkiestrze Dętej Glorieta oraz rozwój edukacji muzycznej wśród mieszkańców powiatu bielskiego, w szczególności gminy Jaworze. Społecznik, czynnie uczestniczący w wielu kulturalno-społecznych inicjatywach. Z wykształcenia stolarz i muzyk instrumentalista, z zamiłowania pszczelarz i rolnik. Z muzyką związany jest od najmłodszych lat. Od roku 2003 związany jest na stałe z Orkiestrą Dętą Glorieta, działającą w Ośrodku Promocji Gminy Jaworze. Pałeczkę dyrygenta, przejął w 2005 r., mając zaledwie 23 lata.
 
Wydarzenie uświetnił występ zespołu "Porąbczanie" oraz zespół The ThreeX
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym.
Gratulujemy Naczelnik Wydziału Promocji Powiatu, Kultury, Sportu i Turystyki w Starostwie Bielskim Magdalena Więzik świetnej organizacji uroczystości.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTORELACJE

jednodniowe, wakacyjne warsztaty artystyczne LATO W JAWORZU ! 2024 - II TYDZIEŃ

wernisaż wystawy grupy KALEJDOSKOP SZTUKI z Pracowni Rysunku i Malarstwa

jednodniowe, wakacyjne warsztaty artystyczne LATO W JAWORZU ! 2024 - I TYDZIEŃ