WERNISAŻ: BARWY AZJI POŁUDNIOWO-WSCHODNIEJ

Relacja z wernisażu malarki Elżbiety Szołomiak.

 
7 października o godzinie 18.00 Galeria Sztuki na Zdrojowej wraz z Artystką Elżbietą Szołomiak przywitała przybyłych gości piękną ekspozycją akwareli przywiezionych przez malarkę z Azji Południowo Wschodniej, prezentując m.in. barwne pejzaże będące wspomnieniem z wielu niezwykłych podróży i kwiaty.
Wystawę uroczyście otworzyły Jolanta Witkowska, dyrektor Ośrodka Promocji Gminy Jaworze oraz Aneta Kwaśna, kierownik Galerii, witając przedstawicieli Gminy Jaworze reprezentowanych przez Przewodniczącego Rady Gminy pana Zbigniewa Putka i Zastępcę Wójta Gminy panią Annę Skotnicka-Nędzka.
 
Przybyli goście mieli okazję osobiście poznać znaną malarkę, podróżniczkę i kolekcjonerkę sztuki jak również posłuchać niezwykłych opowieści z krajów dalekiego wschodu. Ze swych licznych podróży do Azji Południowo-Wschodniej przywiozła w “plecaku” serię obrazów azjatyckich artystów wykonanych w technice akwareli oraz zdjęcia. Zobaczymy na nich pejzaże i pejzaże ze sztafażem oraz sceny rodzajowe z rodzimymi mieszkańcami. Wśród przywiezionych pamiątek znajdują się również maski do tańca “BARONG” (uosobienie dobra w wiecznej walce ze złem), turban, “SARONG” z tkaniny zdobionej w technice batiku, maskę kobiety i muzykanta z wyspy Bali jak również kapelusze i koronę króla z Sumatry, Birmy i Ngapali. Na wystawie znalazły się również szkice i obrazy artystki namalowane pod wpływem urokliwych zakątków z podróży. Malarstwo Elżbiety Szołomiak cechuje się radością życia, szlachetnością i pięknem. Za pomocą ciepłej palety barw, świetlistości, nieuchwytnych kształtów artystka tworzy w swoich obrazach specyficzną pogodną atmosferę, a z jej dzieł bije niebywała, porywająca energia.
 
Chwile spędzone na kontemplacji obrazów umilały dźwięki gitary klasycznej, na której grał Tomasz Madzia.
 
Ekspozycję będzie można obejrzeć w siedzibie galerii przy ul. Zdrojowej 111 do 4 listopada 2022.


FOTORELACJE

KONCERT: Beata Przybytek - KAMERALNIE Fot. P. Bieniecki

Podsumowanie Twórczości Artystycznej PRACOWNI RĘKODZIEŁA - WERNISAŻ

WERNISAŻ WYSTAWY KRZYSZTOFA CZADERA fot. M. Czyżewski