WERNISAŻ WYSTAWY BIŻUTERII ARTYSTYCZNEJ "MIEDZIANA MAGIA"

W piątkowy wieczór, 18 listopada 2022 r., Galeria Sztuki na Zdrojowej zaprezentowała biżuterię artystyczną w technice wire wrapping autorstwa Nataliji Antunović i Piotra Jurkiewicza.

Na wernisażu, wśród licznie przybyłych gości, mieliśmy przyjemność powitać przedstawicieli Gminy Jaworze: Przewodniczącego Rady Gminy, pana Zbigniewa Putka oraz Zastępcę Wójta Gminy, panią Annę Skotnicka - Nędzka.
Po oficjalnym powitaniu gości, prowadząca galerię Aneta Kwaśna przedstawiła sylwetkę artystki. Następnie pani Natalija Antunović opowiedziała o swojej pasji twórczej i warsztacie artystycznym oraz współpracy z artystą Piotrem Jurkiewiczem, z którym prowadzi pracownię o nazwie “Miedziana Magia,” gdzie wspólnie łączą w swych projektach dwie techniki wire wrapping i trawienie miedzi.
 
Biżuteria wykonana w miedzi techniką zaplatania, tzw. wire wrapping zachwyciła kunsztem wykonania i oryginalnością formy. Dzięki powiększeniu fotografii, umieszczonych na wystawie, można było przyjrzeć się detalom poszczególnych ozdób. Natalija Antunović wykreowała własny styl na bazie dwóch kultur, bałkańskiej i słowiańskiej, co przyniosło jej duże sukcesy w licznych konkursach rękodzieła artystycznego, m.in. wraz z panem Piotrem zajęli pierwsze miejsce w konkursie biżuteryjnym Royal Stone 2023 do inscenizacji baśni ,,Pan Twardowski”; co więcej, uzyskała prawo do używania znaku Polskie Rękodzieło/Polish Handmade jako wyraz uznania dla walorów artystycznych i wysokiej jakości wykonywanej przez nią biżuterii.
 
Spokojne tło muzyki bałkańskiej oraz punktowe oświetlenie biżuterii w gablotach pozwoliły wyeksponować walory artystyczne prezentowanych medalionów, kolczyków, broszek i amuletów oraz wytworzyć atmosferę tajemniczości.
Dziękujemy pani Nataiji Anutović za zaprezentowanie swoich prac w naszej galerii, a gościom za tak liczne przybycie i okazane uznanie dla pracy artystki.
 

FOTORELACJE

jednodniowe, wakacyjne warsztaty artystyczne LATO W JAWORZU ! 2024 - II TYDZIEŃ

wernisaż wystawy grupy KALEJDOSKOP SZTUKI z Pracowni Rysunku i Malarstwa

jednodniowe, wakacyjne warsztaty artystyczne LATO W JAWORZU ! 2024 - I TYDZIEŃ