WERNISAŻ WYSTAWY ELŻBIETY SZOŁOMIAK - MAJOWE IMPRESJE

Galeria Sztuki na Zdrojowej wraz z Ośrodkiem Promocji Gminy Jaworze serdecznie zapraszają w dniu 06 maja na wernisaż wystawy malarstwa pani Elżbiety Szołomiak.

 
Elżbieta Szołomiak urodziła się 15 września 1940 roku w Jarosławiu. Jest absolwentką Liceum Sztuk Plastycznych oraz Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu na Wydziale Sztuk Pięknych pod kierunkiem prof. S. Borysowskiego. Dyplom uzyskała w 1965 r, a w 1978 r otrzymała roczne stypendium twórcze Ministra Kultury i Sztuki.
Artystka od czasu ukończenia studiów związana była z Opolem, a następnie przeprowadziła się do Ustronia. Wiele podróżuje – odbyła niezwykłe wyprawy na Borneo i do Nowej Zelandii, Tajlandii, Indonezji, Birmy. Swoją twórczość zaprezentowała na ponad 200 wystawach w całej Polsce, a także w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Czechach, Rosji, Japonii, Kanadzie, Danii, a nawet w Indonezji.
Malarstwo Elżbiety Szołomiak cechuje się radością życia, szlachetnością i pięknem. Za pomocą ciepłej palety barw, świetlistości, nieuchwytnych kształtów malarka sprawia, że z jej dzieł bije niebywała, porywająca energia! Artystka maluje między innymi pejzaże będące wspomnieniem z wielu niezwykłych podróży na Borneo, do Nowej Zelandii, Tajlandii, Indonezji czy Birmy.

 


FOTORELACJE

I PLENER MALARSKI - JAWORZE ŹRÓDŁEM SZTUKI fot. M. Czyżewski

RODZINNY RAJD ROWEROWY FOT. T. WRÓBEL

Wernisaż wystawy malarstwa Agnieszki Niżegorodcew