WERNISAŻ WYSTAWY PANI EWY CZADER

W dniu 31 marca 2023 r. w Galerii Sztuki na Zdrojowej w Jaworzu odbył się wernisaż wystawy pt. IKONY WIELKANOCNE.

 
W dniu 31 marca 2023 r. w Galerii Sztuki na Zdrojowej w Jaworzu, odbył się wernisaż wystawy IKONY WIELKANOCNE autorstwa naszej Jaworzanki Pani Ewy Czader.
Wydarzenie zaszczycili swoją obecnością -
Radny Rady Powiatu Bielskiego Jacek Czader, wójt gminy Jaworze Radosław Ostałkiewicz, zastępca wójta gminy Jaworze Anna Skotnicka-Nędzka, wiceprzewodnicząca Rady Gminy Jaworze Agnieszka Nieborak, Radny Gminy Jaworze Jan Bożek, Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej w Jaworzu ksiądz Stanisław Filapek, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Jasienicy Agnieszka Bronowska oraz dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaworzu Barbara Szermańska.
Na wernisażu obecna była również najbliższa rodzina Pani Ewy - mąż Pan Krzysztof Czader, syn Bartosz Czader oraz córka Joanna Kolanko z dziećmi.
Licznie zgromadzeni w Galerii goście, mieli przyjemność obcować z dziełami, które oddawały nie tylko duchową wartość Ikon ale także indywidualny styl Pani Ewy, jej wrażliwość i głęboką refleksję.
Podczas wernisażu Pani Ewa opowiedziała zgromadzonym o sztuce pisania ikon, wyjaśniła ich symbolikę i kolorystykę.
Podkreśliła, że od ponad 20 lat fascynuje ją sztuka cerkiewna, tworzy z potrzeby serca, dla siebie i bliskich. W poszukiwaniach twórczych początkowo kierowała się wyłącznie intuicją, długo nie korzystała z żadnych wzorników, które zawierają ustalone przez Kościół prawosławny schematy kompozycyjne i ikonograficzne.
Uczestnicy wernisażu byli zafascynowani Ikonami Pani Ewy, które
zachwycały pięknem formy i koloru.
Poprzez swoje prace Pani Ewa łączy przeszłość i teraźniejszość, pokazując, że tradycja pisania ikon to wciąż żywa sztuka, której wartość można odnaleźć również w dzisiejszych czasach.
Gratulujemy przepięknych ikon!
Chwile spędzone na kontemplacji przepięknych IKON WIELKANOCNYCH umilały dźwięki gitary klasycznej, na której grał Tomasz Madzia.
Wystawę IKONY WIELKANOCNE będzie można obejrzeć w siedzibie Galerii Sztuki przy ul. Zdrojowej 111 do 27 kwietnia 2023 r.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 


FOTORELACJE

SUKCES PLASTYCZNY - XII EDYCJA KONKURSU PLASTYCZNEGO POCZTÓWKA Z BIELSKA-BIAŁEJ

PODSUMOWANIE ROKU ARTYSTYCZNEGO 2023/2024 - wernisaż Fot. T. Wróbel

CZERWCOWY KONCERT 2024 fot. T. Wróbel