WYSTAWA MALARSTWA OLEJNEGO KINGI SUCHODOLSKIEJ

 

BARWY ZIMY

Zapraszamy wszystkich miłośników sztuki na wystawę malarstwa olejnego Kingi Suchodolskiej, laureatki XXVIII Ogólnopolskiego Konkursu Malarstwa Nieprofesjonalnego im. Ignacego Bieńka, organizowanego przez Miejski Dom Kultury - Dom kultury Włókniarz w Bielsku-Białej. 

 

Pierwszą nagrodę pani Suchodolska otrzymała za pejzaż w technice olejnej,“Chmury nad polem”. Przewodniczący Jury konkursu podkreślił, że wybrany motyw nawiązuje do polskiej tradycji malarstwa realistyczno-romantycznego. Jego autorka, jako wnikliwa obserwatorka, potrafił w sposób zdecydowany, śmiałymi pociągnięciami pędzla odzwierciedlić dramatyzm aury przed burzą.

 

Kinga Suchodolska urodziła się w Żywcu w 1979 r. w bardzo malowniczym miejscu jakim jest Beskid Żywiecki. Swoją przygodę z malarstwem rozpoczęła już jako nastolatka jednak studia wybrałam zgoła odmienne od marzeń i zdobyła tytuł inżyniera. Potem była przerwa - budowa domu, założenie rodziny i wychowywanie dzieci, a czas na pasję, przyszedł zaledwie trzy lata temu. W młodości artystka dużo rysowała jedynie kredkami pastelowymi, ponieważ nie miałem dostępu do farb. Pierwszy pędzel, a dokładnie trzy pędzle i trzy farby olejne, kupiła sobie sama i zaczęła malować. Obraz “Chmury nad polem” wysłała na konkurs, jako jeden z trzech, gdyż oddaje on to, co najbardziej lubi malować - twierdzi Pani  Kinga. Jak się okazuje, laureatka zaraziła swoją pasją dzieci i teraz cała trójka maluje.


FOTORELACJE

jednodniowe, wakacyjne warsztaty artystyczne LATO W JAWORZU ! 2024 - II TYDZIEŃ

wernisaż wystawy grupy KALEJDOSKOP SZTUKI z Pracowni Rysunku i Malarstwa

jednodniowe, wakacyjne warsztaty artystyczne LATO W JAWORZU ! 2024 - I TYDZIEŃ