ZAJĘCIA / WARSZTATY

DOLINA KREATYWNOŚCI

MDK

Aneta Kwaśna – projektant komunikacji wizualnej oraz instruktor sztuk plastycznych.
Absolwentka Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi. Dyplom magistra sztuki otrzymała w Pracowni Komunikacji Wizualnej prof. Krzysztofa Tyczkowskiego w 2009 roku. Tytuł inżyniera ze specjalnością grafiki komputerowej otrzymała w 2006 roku w Pracowni Projektowania Wizualnego prof. Ewy Grabskiej w Wyższej Szkole Biznesu i Informatyki w Bielsku-Białej. W roku 2003 ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku-Białej, w Pracowni Wystawiennictwa mgr Sabiny Staniura.
Po ukończeniu studiów rozpoczęła pracę jako grafik-projektant wizualny. Znacząca część jej
prac projektowych powstaje na zamówienia indywidualne. W latach 2009-2011 uczyła studentów Grafiki Komputerowej i Multimediów w macierzystej szkole, międzynarodowej Bielskiej Wyższej Szkole Biznesu i Informatyki. Od lat, jej działalność związana jest z kulturą i sztuką: współpracuje z Galerią na Zdrojowej w Jaworzu, gdzie wspólnie z pracownikami galerii organizuje wystawy prac swoich uczniów. Brała udział w wystawie zbiorowej w Pracowni Ceramiki Marty Hordowicz (2017); przygotowała wystawę indywidualną będącą przekrojem jej twórczości w Galerii na Zdrojowej w Jaworzu (2020). Ponadto, współpracuje z Miejskim Domem Kultury w Bielsku-Białej.
W swojej działalności twórczej Pani Aneta zajmuje się malarstwem olejnym, akrylowym,
akwarelowym, rysunkiem i prowadzeniem warsztatów. Z zamiłowania ilustrator, fotograf a także ceramik; wielbicielka życia na pograniczu wsi i miasta, ogrodów, prostoty i równowagi. Inspirację czerpie z natury i jej harmonii. Fotografią zajmuje się z myślą o utrwaleniu w kadrze ulotnychmomentów codzienności. Ceramika, to sposób na spędzenie wolnego czasu, pozytywne uzależnienie.

Od wielu lat, Pani Aneta stara się nie tylko rozwijać swoje pasje ale także zachęca innych do działań twórczych.

__________________________________________________

Do końca czerwca 2021 roku zostanie umieszczony  na www.opgj.pl regulamin, z którym należy się zapoznać oraz karta zgłoszenia na zajęcia stałe dla dzieci, młodzieży i dorosłych, którą  należy pobrać i wypełnić do 31 sierpnia 2021 roku.

__________________________________________________

I tym razem nasza młodzieżowa grupa twórcza "Doliny Kreatywności" kolejny raz podąża śladem dojrzałych twórców mierząc się z techniką suchych pasteli. W świątecznym temacie "Martwej natury ze szpicem i bombkami" analizowali relacje światła i cienia w obrazie.
Ucząc się uważności obserwowali i starali się uchwycić na papierze w jaki sposób światło układa się na przedmiotach, w jakim stopniu są one oświetlone i zacienione. Jest to tzw. określenie tonacji kompozycji. Skala tonalna barw może odzwierciedlać całą gamę świateł i cieni. Oznacza to tyle, że mniejsza ilość światła jest reprezentowana w obrazie ciemniejszymi tonami, a większa ilość światła to tony jaśniejsze.
Suche pastele poniekąd umożliwiają malarzowi skrupulatną pracę i wnikliwe studium światłocienia. Technika ta pozwala także na łączenie kolorów i ich rozcieranie , dzięki czemu można otrzymać gradacje tonalną i bardzo subtelne połączenia barw.
Innym ważnym tematem wymagającym pogłębionego studium, jest kwestia, w jaki sposób światło układa się na przedmiotach.

 

Rysunek suchą pastelą

Rysunek suchą pastelą

Rysunek suchą pastelą

Rysunek suchą pastelą

Rysunek suchą pastelą

 

Dolina Kreatywności

Dolina KreatywnościDolina Kreatywności Dolina Kreatywności

Dolina Kreatywności

Magia kolorowych pasteli -
Kolorowe pastele w pudełeczku noszę; Kolorowe pastele bardzo lubią mnie; Kolorowe pastele, kiedy je poproszę,
Namalują wszystko to, co chcę! (zapoż. Fasolki)
Do dzieła, gotowi, START! Uczestnicy warsztatów plastycznych "Doliny Kreatywności" i tym razem z zapałem ruszyli do dzieła. Pod okiem instruktorki Anety Kwaśnej zmierzyli się z tematem martwej natury wykonanej w technice pastelu. Poznali sposoby doboru, nakładania i mieszania barw. Każdy z nich, bez wyjątku, doskonale poradził sobie z zastosowaniem tej barwnej techniki . Efekty pracy okazały się zdumiewające. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na kolejne takie spotkanie.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji oraz udziału w zajęciach artystycznych.
 
Kalejdoskop Sztuki
 
Dolina Kreatywności
 
Dolina Kreatywności
 
Dolina Kreatywności
 
Golina Kreatywności
 
Dolina Kreatywności
Dolina Kreatywności
Dolina Kreatywności
23 września jest Dniem Spadającego Liścia.
Pomysłodawcą tego nietypowego święta jest Jerzy Szewczyk, który słusznie zauważył, że jesienią brakuje nam wesołych i optymistycznych wydarzeń. Dlatego w dniu 23 września nie trzeba już ze łzami w oczach żegnać lata, ale radośnie powitać nową jakże pełną barw porę roku.
Galeria Sztuki na Zdrojowej ogłasza rozpoczęcie sezonu "Festiwal jesiennych barw". Zapraszamy do wspólnej zabawy, tworzenia prawdziwych dzieł sztuki i oglądania przepięknych prace z liśćmi w roli głównej.


FOTORELACJE

"ZŁOTE SZNUROWADŁO 2022" - FESTIWAL TAŃCA, FOT. NIKOLA FOKSIŃSKA

PODSUMOWANIE SEZONU ARTYSTYCZNEGO 2021/2022 - WYSTAWA

CZERWCOWY KONCERT. AUTOR ZDJĘĆ: T. WRÓBEL