WERNISAŻ WYSTAWY LESZKA HENRYKA DRYJI BESKIDY W AKWARELI

Zapraszamy na relację z wernisażu.

8 kwietnia o godzinie 18.00, Galeria Sztuki na Zdrojowej przywitała swoich gości wernisażem malarstwa Leszka Henryka Dryji, prezentując barwne akwarele ukazujące krajobrazy Beskidów.

Zanim obejrzeliśmy kolekcję prac artysty, mieliśmy okazję posłuchać jego ciekawej opowieści o drodze życiowej i przygodzie z malarstwem. Wzorem swojego niedoścignionego mistrza Juliana Fałata, specjalizuje się w akwareli. Jako tematykę swoich obrazów wybrał oddanie klimatu bielskich uliczek, skwerów, placów oraz chwil spędzonych na łonie przyrody, szczególnie w leśnych ostępach, które kojarzą mu się z okresem dzieciństwa i wyprawami na grzyby z mamą. Pan Leszek w swoim dorobku szczególnie upodobał sobie krajobraz Beskidów, które są dla niego prawdziwą szkołą malarstwa. Tu nauczył się patrzeć na światło, słońce powietrze, góry, miasta i wsie oraz podziwiać ich bogactwo kolorów. W swoich pracach malarskich ukazuje przede wszystkim rozległe krajobrazy przedstawiające leśne przesieki, śnieżne polany czy błotne łąki. Zajmuje się studiowaniem detali polskiego krajobrazu, gdyż ten interesuje go najbardziej.

Wystawa zasługuje na szczególne zainteresowanie, gdyż przedstawia miejsca znane mieszkańcom Jaworza i Bielska-Białej. Mogliśmy usłyszeć wymianę poglądów na temat lokalizacji kamieniczek, ulic i przyrodniczych zakątków. Jednocześnie wszyscy oglądający zachwycali się finezją kolorów malowanych krajobrazów Beskidów.

Chwile spędzone na kontemplacji obrazów umilały dźwięki gitary klasycznej, na której grał Tomasz Madzia.

 


FOTORELACJE

jednodniowe, wakacyjne warsztaty artystyczne LATO W JAWORZU ! 2024 - II TYDZIEŃ

wernisaż wystawy grupy KALEJDOSKOP SZTUKI z Pracowni Rysunku i Malarstwa

jednodniowe, wakacyjne warsztaty artystyczne LATO W JAWORZU ! 2024 - I TYDZIEŃ