MAJOWY KONCERT ON-LINE W WYKONANIU PIANISTY TYMOTEUSZA TOMALI

Zapraszamy do wysłuchania Majowego Koncertu on-line, który zagra dla nas pianista Tymoteusz Tomala.
Link YouTube : koncert

Tymoteusz Tomala - pianista, pochodzi z Brennej, gdzie od najmłodszych lat żywo interesował się muzyką, cechując się dużą wrażliwością muzyczną, którą przejawiał na każdym etapie życia.
Jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej w Cieszynie, a także studiów na kierunku: Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, ze specjalizacją: zespoły kameralne oraz muzyka rozrywkowa, na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Od 4 lat aktywnie koncertuje oraz zajmuje się działalnością akompaniatorską z licznymi solistami. Swój wolny czas poświęca na działalność zespołową zajmując się aranżacją i interpretacją.
Ukończył naukę gry na fortepianie, w klasie dr Grzegorza Niemczuka.
Wykonuje zarówno muzykę klasyczną, rozrywkową, jak i filmową. W jego bogatym repertuarze nie brakuje miejsca na improwizacje.
Laureat konkursów pianistycznych m.in. w Ruzomberocku na Słowacji, czy International Music Competition in Padova we Włoszech. W roli solisty uczestnik festiwalu „Cieszyńska Wiosna”, „ART+”, swoją działalność artystyczną szerzy poza granicami kraju występując w Finlandii, Niemczech, Czechach, z repertuarem autorskim oraz klasycznym.
Aktywnie działa na swojej rodzimej uczelni grając liczne koncerty na festiwalach, oraz regularnie koncertując, i współpracując z MCK w Żywcu.
Najnowszy projekt artysty, dotyczy wizualizacji muzyki, które ubogacają solowe koncerty. Cieszy się dobrą sławą i dużym profesjonalizmem.
Link YouTube : koncert
Serdecznie zapraszamy !

FOTORELACJE

II Magia Świąt w Jaworzu. Fot. Marcin Czyżewski

The ThreeX - Muzyka Świata. 26.11.2022 r. Fot. M. Czyżewski

WERNISAŻ WYSTAWY BIŻUTERII ARTYSTYCZNEJ - MIEDZIANA MAGIA -