TANECZNA WIOSNA Z OŚRODKIEM PROMOCJI GMINY JAWORZE - RELACJA.

23 kwietnia 2022r. odbyło się ŚWIĘTO TAŃCA W JAWORZU!

 

O godz. 16.30 w Hali Sportowej JAWORZE licznie zgromadzona publiczność, uczestniczyła w koncercie: TANECZNA WIOSNA Z OŚRODKIEM PROMOCJI GMINY JAWORZE, gdzie zaprezentowały się dzieci i młodzież uczęszczająca od września 2021r. do sześciu zespołów tanecznych, działających w Ośrodku Promocji Gminy Jaworze.

Koncert zaszczycili swoją obecnością:

Przewodniczący Rady Gminy Jaworze Pan Zbigniew Putek, Radni Gminy Jaworze, zastępca Wójta Gminy Jaworze Pani Anna Skotnicka-Nędzka, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaworzu Pani Barbara Szermańska.

Pomimo trudnego roku udało się zorganizować w Jaworzu zespoły taneczne, a instruktorom przygotować świetne choreografie, które dzieci i młodzież przepięknie zaprezentowały przed swoimi Rodzinami i zaproszonymi gośćmi.

Podczas koncertu wystąpiło 80 młodych tancerzy w wieku od 4 do 18 lat, którzy zaprezentowali 12 układów w różnych technikach tanecznych. Najmłodszy zespół taneczny -RYTMIKA DLA SMYKA, do którego uczęszczają dzieci w wieku od 4 do 6 lat oczarował widownię, wykonując pod czujnym okiem instruktorki Pani Natalii Kulpy urokliwy układ pt: „Impresje taneczne”. W koncercie przepięknie zatańczyły również w układach solo i w duetach Paulina Solowska, Zuzanna Olszewska oraz Oliwia Gabrych, na co dzień uczęszczające do zespołów tańca współczesnego Etiuda i Mała Etiuda.

W dalszej części koncertu widzowie mogli zobaczyć zespoły tańca współczesnego ETIUDĘ JUNIOR w układzie -Avatar oraz zespół tańca współczesnego MAŁA ETIUDA, który brawurowo zatańczył układ pt: ,,Zagadka rozwiązana”, obie prezentacje w choreografii Pani Marceliny Suławy.

Podczas koncertu w hip-hopowych układach zaprezentowały się także dwa zespoły: SUNNY SQUAD, który przygotowała Pani Wiktoria Kluzik oraz młodzieżowy zespół JUNIOR-CREW w energetycznej choreografii Pani Nikolety Stopczyk.

Na zakończenie wydarzenia wystąpił młodzieżowy zespół tańca współczesnego ETIUDA, który układem w choreografii Pani Marceliny Suławy pt: „Piekło-Niebo” zachwycił publiczność.

W finale koncertu, w towarzystwie gromkich braw publiczności na parkiecie razem z instruktorami zaprezentowały się wszystkie zespoły.

Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do przygotowania i zorganizowania koncertu - w szczególności instruktorom i choreografom, a dzieciom i młodzieży występującym w koncercie gratulujemy fenomenalnych prezentacji!

 

Autor zdjęć - Marcin Czyżewski.

 

 


FOTORELACJE

I PLENER MALARSKI - JAWORZE ŹRÓDŁEM SZTUKI fot. M. Czyżewski

RODZINNY RAJD ROWEROWY FOT. T. WRÓBEL

Wernisaż wystawy malarstwa Agnieszki Niżegorodcew