ZAJĘCIA / WARSZTATY

KALEJDOSKOP SZTUKI

MDK

Serdecznie zapraszamy każdego, bez względu na wiek, umiejętności i doświadczenie twórcze na nowe warsztaty artystyczne KALEJDOSKOP SZTUKI - kurs RYSUNKU I MALARSTWA Zajęcia prowadzi instruktor artystyczny ANETA KWAŚNA- projektantka komunikacji wizualnej oraz instruktor artystyczny - absolwentka Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi oraz Wyższej Szkoły Biznesu i Informatyki w Bielsku-Białej.
Zapraszamy zarówno artystów początkujących jak również zaawansowanych; artystów amatorów i zawodowców. Tych co poszukują impulsu do zmiany, chcących pobudzać swoją kreatywność, szukających tego co jest dla nas dobre i naturalne.
 
 
SUKCESY GRUPY MALARSKIEJ KALEJDOSKOP SZTUKI:
 
* W XXIX OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE MALARSTWA NIEPROFESJONALNEGO IM. IGNACEGO BIEŃKA uczestnicy warsztatów artystycznych „Kalejdoskop Sztuki” Jolanta Gwóźdź otrzymała WYRÓŻNIENIE HONOROWE, a dwie prace autorstwa: Krystyny Putek „Wierzby”, oraz Krzysztofa Wróbla „Salamandra” zakwalifikowały się do pokonkursowej wystawy!
 
* W XXVIII OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE MALARSTWA NIEPROFESJONALNEGO IM. IGNACEGO BIEŃKA wzięli udział uczestnicy warsztatów artystycznych „Kalejdoskop Sztuki” pracujących pod okiem instruktora artystycznego Anety Kwaśnej. Trzy prace autorstwa: Krystyny Putek „O poranku w lesie”, Beaty Kwaśnej „Parasolki” oraz Krzysztofa Wróbla „Jaworze, jesień na Buczniku” zakwalifikowały się do pokonkursowej wystawy, której uroczyste otwarcie odbyło się w dniu 31 marca w Domu Kultury Włókniarzy w Bielsku-Białej. Jury spośród 400 prac nadesłanych przez 151 autorów zakwalifikowało na wystawę 123 obrazy oraz przyznało nagrody i wyróżnienia.
Kalejdoskop Sztuki
Kalejdoskop Sztuki
Kalejdoskop Sztuki
Kalejdoskop Sztuki
 
"Kalejdoskop Sztuki," to nowa grupa artystyczna działająca przy Galerii Sztuki w Jaworzu. Powstała w odpowiedzi na ogromne zainteresowanie warsztatami rysunku i malarstwa mieszkańców Jaworza, Dzisiaj przedstawiam Państwu prace malarskie w technice akwareli, w której wykorzystuje się farby wodne, uważane za eteryczne i świetliste. Jako podłoże  najczęściej stosuje się papier akwarelowy, a malowanie polega na stopniowym nakładaniu cienkich, niemalże transparentnych warstw farby, przez które przebija biel papieru. Jest to technika uważana za jedną z trudniejszych, gdyż wymaga niesamowitej precyzji i dokładności w nakładaniu farb. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego malowania.
Kalejdoskop Sztuki
Kalejdoskop Sztuki
Kalejdoskop S\tuki


FOTORELACJE

RODZINNY RAJD ROWEROWY FOT. T. WRÓBEL

Wernisaż wystawy malarstwa Agnieszki Niżegorodcew

III TANECZNA WIOSNA Z OŚRODKIEM PROMOCJI GMINY JAWORZE